Lleshaj kërcënoi shefin e Urbanistikës/ Inxhinierja e famshme për ministrin: Njeri që nuk është specialist i fushës

Lleshaj kërcënoi shefin e Urbanistikës/ Inxhinierja e famshme për ministrin: Njeri që nuk është specialist i fushës

23:04, 03/12/2019

Inxhinierja Luljeta Bozo komentoi pak minuta më parë debatin mes ministrit Sandër Lleshaj dhe shefit të Urbanistikës në Lezhë, Nik Leka.

Gjatë një interviste për “Ora Neës”, Bozo deklaroi se një njeri që nuk është specialist nuk duhet të përfshihet në debat. Sipas saj, Lleshaj mund të ketë pasur të drejtë vetëm për pjesën e përhapjes së panikut.

“Duhet ta kundërshtojë dikush që është specialist. Unë nuk pranoj të diskutoj për probleme teknike me një që nuk është specialist. Ai i zyrës së urbanistikës e ka thënë sa të bazuar e ka pasur, si është përgjigjur ministri i Brendshëm nuk e di. Unë për vete nuk mund të futem në debat me mjekun, juristin se nuk e kam atë përgatitje. Ajo mund të ketë qenë e drejtë që mos përhapet panik”, u shpreh Luljeta Bozo.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alex 04/12/2019 05:27

Kjo e famshja ku se ka zane termeti!? Te drejte leshi per panik ! Eshte e thjeshte mose te futen nepershpia,deri me nje verifikim tjeter. Po kjo si ka thane cekja ka pjerdh

Shto koment

Denonco