Paloka-Ramës: Ska kohë për foto, 150 mln dollarët e ndarë për oligarkët ktheja popullit

Paloka-Ramës: Ska kohë për foto, 150 mln dollarët e ndarë për oligarkët ktheja popullit

22:48, 03/12/2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i ka dërguar edhe njëherë një mesazh Ramës lidhur me fondin për familjet e dëmtuara nga tërmeti, ku i shkruan se nuk është koha për foto të përbashkët me politikanët, por 150 milion dollarët e ndara këtë vit për 10 oligarkët tua kalojë nevojës që qytetarët kanë për strehim.  

‘Nuk eshte koha per foto te perbashket te politikaneve, por qe politika dhe politikanet te jete prane qytetareve! Opozita eshte ne sherbim te qytetareve dhe prane tyre.

Qeveria ka nje detyrim: Te lere fjalet dhe te kaloje ne veprime konkrete. Qytetaret kane nevoje urgjente per zgjidhje. 150 milion dollare te ndara kete vit per 10 oligarket duhet t’i kalojne menjehere nevojes qe kane qytetaret per strehim! Koha nuk pret!-shkruan Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco