VIDEO/ ‘Gazetarët e vërtetë kryqëzojnë Edvin Mafinë e tmerruar’

VIDEO/ ‘Gazetarët e vërtetë kryqëzojnë Edvin Mafinë e tmerruar’

22:04, 02/12/2019

Kryeministri Rama u duk në vështirësi serioze sonte kur gazetarët e kryqëzuan lidhur mbi përgjegjësitë që duhet të mbante për emergjencën.

Pamjet janë ripostuar edhe nga ish-kryeministri Berisha që shkruan se: ‘Gazetarët e vërtetë kryqëzojnë Edvin Mafinë e tmerruar’

‘Keshtu Edvin Mafia u pyet nga gazetarët, nëse shteti shqiptar duhet të mbajë përgjegjësi për inegzistencen emergjences civile dhe per faktin se forcat kërkim-shpëtimit, nuk kishin asnje nga pajisjet e duhura për operacionet pas shembjes së ndërtesave nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit.

Edvini i trullosur nga pyetja dhe i tmerruar nga pergjegjesia tha se, pavarësisht mangësive, asgjë nuk i ka penguar këto forca që të kenë sukses pa çka se ne rastse do te ishin paisjet dhe te nderhyhej ne kohe dhjetra nga te vdekurit qe u nxoren nga rrenojat do te ishin te gjalle sot

Debati:

Rama: Kjo është një tjetër përrallë që ju e keni treguar…

Gazetarja: Që e kemi parë!

Rama: Që e keni treguar.

Gazetarja: Që e kemi transmetuar live!

Rama: Që ju e keni treguar një tjetër përrallë. Njësitë tona të kërkim shpëtimit nuk janë njësitë e kërkim shpëtimit të Francës, të Italisë, Turqisë dhe Izraelit që janë të famshme në botë. Ajo që ju duhet të merrni në konsideratë është që në kohë rekord i kam sjellë këtu. E treta, 38 persona janë shpëtuar derisa kanë mbërritur.

Gazetarja: Trupa pa jetë! Me aq sa ne e kemi transmetuar live dhe është transmetuar në çdo media edhe ndërkombëtare.

Rama: Të gabosh është njerëzore, të insistosh në gabim është djallëzore. Asnjë nga ato mangësitë nuk na ka penguar të kemi sukses.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi02/12/2019 23:05

Pirdh Pirdh se lirohesh i thojne ktij muhabeti. Ku pranon gje ky Monster qe na ka ra per pjese

Shto koment

Denonco