Iu hakërrye banores pse i tha ‘xhuxh’ Dakos/ Paloka: Mjaftoi një moment, që Rama ta nxirrte dhe njëherë kokën...

Iu hakërrye banores pse i tha ‘xhuxh’ Dakos/ Paloka: Mjaftoi një moment, që Rama ta nxirrte dhe njëherë kokën...

20:39, 02/12/2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, duke postuar edhe njëherë videon e publikuar nga Syri.net ku Rama nervozohet me një banore pse i shau ‘xhuxh’ Vangjush Dakon, shkruan ndër të tjera se: Mjaftojne detaje te tilla , qe i dalin jashte skenarit te spektaklit, qe Rama ti tregoje kujtdo se bredhjet e tij poshte e larte nuk kane aspak objektiv hallet e  qytetareve te deshperuar . Ai nuk eshte aty per te mbrojtur qytetaret ne fatkeqesi por per te mbrojtur pergjegjesit e fatkeqesise.  

‘Shihni si acarohet e me cfare arrogance  reagon ndaj nje qytetareje , duke urdheruar bodyguardet qe ta largojne me dhune ,vetem sepse ne deshperim e siper ajo drejtoi gishtin e akuzes ndaj Gjushit, “xhuxhit” te preferuar te Rames.

“Kryeministri” i nje vendi ne fatkeqesi qe qytetareve te deshperuar , qe kane humbur apo rrezikojne te humbin gjithshka, ju pergjigjet me arrogance dhe dhune.

Mjaftojne detaje te tilla , qe i dalin jashte skenarit te spektaklit, qe Rama ti tregoje kujtdo se bredhjet e tij poshte e larte nuk kane aspak objektiv hallet e  qytetareve te deshperuar . Ai nuk eshte aty per te mbrojtur qytetaret ne fatkeqesi por per te mbrojtur pergjegjesit e fatkeqesise. Prandaj  acarohet e behet arrogant sapo mes “banoreve” te perzgjedhur per ti bere lavde udheheqesit, shfaqet ndonje fatkeq qe kerkon thjeshte ndihme nga ai qe duhej te ishte kryeminister i ketij vendi ne fatkeqesi por qe po tregon dhe nje here se ai dhe mbi te gjitha ai, eshte vete fatkeqesia  e ketij vendi.

Rama verteton cdo dite se nuk i mungojne vetem pergjegjesia dhe zotesia per te menaxhuar situaten por jashte skenareve me lot fallco e frazave “i dua si Gregorin”, i mungon dhe minimumi i humanizmit perballe fatkeqesise qe ju ka rene shqiptareve. Edhe sot ai tregoi se eshte i shqetsuar vetem per gjushet dhe milionat e oligarkeve e aspak per shqiptaret e rene ne fatkeqesi.=shkruan Paloka.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco