FOTO/ Ku janë paratë e buxhetit, për të përballuar nevojat e tërmetit?

FOTO/ Ku janë paratë e buxhetit, për të përballuar nevojat e tërmetit?

17:36, 02/12/2019

Fonde nga shqiptarët, nga fondacione të ndryshme, nga vëllezërit nga Kosova e Diaspora, nga shtete të tjera, por asnjë qindarkë nga buxheti i shtetit për pasojat e tërmetit të 26 nëntorit.

Nisur nga kjo, ish kryeministri Sali Berisha i ngre pyetjen: "Ku janë paratë e buxhetit".

“Deri sot nuk ka deklaruar asnjë fond të marrë nga buxheti për të përballuar nevojat e tërmetit ndaj dhe qytetarët pyesin ku janë paratë e buxhetit”, shkruan Berisha në reagimin e tij.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ajo02/12/2019 17:43

Te lumte Z. Berisha! Vetem ju i vini hakut kesaj kufome politike qe akoma shpreson se mund ti mashtroje shqiptaret! Te gjithe te zezat qe i punoi ketij populli prej atij vitit te mbrapshte kur nje tjeter i degjeneruar, Nano, na i beri” peshqesh” po i kthehen mbrapsht 100- fish! Por pse duhej te merrte me vete edhe 51 viktima dhe te linte ne qiell te hapur mijera qytetare te tjere?

Shto koment

Denonco