'Bamirësia' e kryebashkiakut rilindas për të prekurit nga tërmeti: I kam kërku babës të japë gjysmën e pensionit

'Bamirësia' e kryebashkiakut rilindas për të prekurit nga tërmeti: I kam kërku babës të japë gjysmën e pensionit

16:21, 02/12/2019

Mark Babani, kryetari monist i bashkisë së Vaut të Dejës dhe i përfolur i akuzuar nga opozita si i inkriminuar, tregon “zemërgjerësinë” e tij për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ai ka deklaruar se ka kërkuar që në ndihmë të banorëve të prekur, babai i tij të dhurojë gjysmën e pensionit të tij.

Babani është një nga biznesmenët më të kamur të zonës, me fitime që llogariten deri në miliona euro në vit, ndaj dhe "ndihma" e tij për fatkeqësinë shihet më shumë si një humor i hidhur i rilindasit të Vaut të Dejës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco