‘Në 4 e 30 të mëngjesit do lyesh shkallën’/ Rama tallet me Veliajn

‘Në 4 e 30 të mëngjesit do lyesh shkallën’/ Rama tallet me Veliajn

09:59, 02/12/2019

Kryeministri Edi Rama pati dje në mbrëmje një debat me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj për shkallët e palyera. Rama urdhëroi Veliajn që ai vetë personalisht të shkonte të lyente shkallët e pallatit në orën 4 e 30 të mëngjesit.

Edi Rama: Po këto pse nuk i lyni këto o Erion? Pse nuk i lyeni këto muret?

Erion Veliaj: Do i lyejmë, do i lyejmë kryetar. Po…

Edi Rama: Ç’a do i lyejmë, mos t'i shikoj më këto… Ky është dhe pallati që administroni ju.

Erion Veliaj: Do keni gjthçka këtu se Kryeministri është prefeksionist shikon dhe gjërat e vogla.

Edi Rama: Ore ç’a kryeministri, do lyeni shkallët nesër. Ato shkarravina nuk duhet të jenë nesër. Mos na trego ç’a duhet të bëjmë ne, po na trego ç’a do bësh ti. Nesër në mëngjes të vish këtu. Unë nesër do dal në 5 e 30 nga shtëpia për në punë.Ti do dalësh në 4 e 30 do lyesh shkallën. Ti personalisht, ti.

Erion Veliaj: Ok.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Afel04/12/2019 16:00

Hapu dhé dhe përpije këtë pjellë te ndyrë ...ka shkuar për mort dhe tallet...o zot dhe sa do ta durojme ne këtë kazan wc hale a mund ta thotë ndonjë ????

Afel04/12/2019 15:57

Shikoni o njerez te mirë dhe të mjerë sa poshtë kemi rënë me ketë njerì ...VAJ VATANI MJERE MILETI

Afel04/12/2019 15:56

Hapu dhé dhe përpije këtë pjellë te ndyrë ...ka shkuar për mort dhe tallet...o zot dhe sa do ta durojme ne këtë kazan wc hale a mund ta thotë ndonjë ????

Arberi 02/12/2019 11:26

Erjon fiku tu lyer shkallet, Edi Rama tu pi kafen e mëngjesit te shpia lali fikut duke ja fik Ajolen.

xd02/12/2019 10:15

TA SHPIF ME PROPOGANT KOMUNISTE.NUK I HA KUSH SOT QOFT DHE NJE FOSHNJE SAPO LIND .VETEM BEHI SHUM BAJAT .CDO NJERI KETI VENDI KA HUMBUR BESIMIN.GJITH BESOJN VETEM TE ZOTI I MADH .DHE TE NJERZIT E THJESHT.SIKUR GJITH SHQIPERIN NE FLORI TA NDERTONI BESIMI ME GJESTE TE SHUMTUARA QE VAZHDONI AKOMA TE BENI..... BESIMIN NE XERO E KENI.ZOTI NDIMOFT SHQIPTARET

Shto koment

Denonco