Presidenti kujton referendumin e ‘98/ Komandanti i FA flet për referendum të ri

Presidenti kujton referendumin e ‘98/ Komandanti i FA flet për referendum të ri

11:25, 22/11/2019

Pas debateve të ashpra të Kreut të Shtetit me Rilindjen për problemin e Gjykatës Kushtetuese ka ardhur edhe një reagim i fundit i Presidentit.

Pak ditë më parë ai hodhi idenë e një referendumi të ri për Kushtututën dhe gjatë ditë së sotme ka kujtuar referendumit e shumë vitëve më parë që sipas tij është i tardhtuar.

Presidenti Meta u shpreh se po vinte dita e Kushtetutes.

Në 22 nentor 1998 u miratua me referendum Kushtetuta qe kemi dhe me pas jane bere amendime te shumta.

Postimi i plotë i Metës:

Sot është dita e Referendumit të tradhtuar. KOHA PËR REFERENDUM TË RI!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco