Meta pohon lajmin e SYRI.net: Mjerë ata diplomatë që kërcënuan zëdhënësin tim

Meta pohon lajmin e SYRI.net: Mjerë ata diplomatë që kërcënuan zëdhënësin tim

16:16, 21/11/2019

Një ambasadë e huaj ka shantazhuar zëdhënësin e Presidentit Meta, Tedi Blushi.

Lajmin e ka pohuar vetë Presidenti Meta në një status në profilin e tij në facebook duke pohuar kështu edhe lajmin e Syri.net

Meta thekson se shtantazhi për shkak të detyrës ndaj Blushit ka ardhur pas një postimi që ky i fundit kishte bërë në rrjetet sociale, ku i kërkohej që të hiqej reagimi.

“Po zĂ«dhĂ«nĂ«si im, z.Tedi Blushi Ă«shtĂ« shantazhuar nĂ« emĂ«r tĂ« njĂ« Ambasade tĂ« huaj nĂ« TiranĂ«, qĂ« tĂ« tĂ«rheqĂ« njĂ« postim tĂ« bĂ«rĂ« sot paradite pĂ«r shkak tĂ« detyrĂ«s brenda 30 minutash.

Kam kërkuar hetim të menjëhershëm.

Shpresoj tĂ« jetĂ« lojĂ« e Rilindjes por mjerĂ« ata diplomatĂ« qĂ« mund tĂ« kenĂ« kĂ«rcĂ«nuar ZĂ«dhĂ«nĂ«sin e Presidentit tĂ« RepublikĂ«s.”, shkruan Meta.

Image

REAGIMI I TED BLUSHIT

Garantët e veprimeve të paligjshme dhe mafioze të Dvoranit e kanë marrë mbrëmë përgjigjen zyrtare në një bisedë zyrtare tepër të përgjegjshme të Kryetarit të Shtetit.

Tymi i Venecias që hodhi me porosi të Ramës, Ambasadori në ikje i Agaçit pak ditë më parë, është turpi më i fundit i grupit të strukturuar diplomatik në Tiranë, bashkëfajtor për dhunimin sistematik të Reformës në Drejtesi dhe me qëllim kapjen e saj të plotë nga Regjimi monist i Edi Ramës.

Mjaft mĂ« “Rule of Embassy”. ËshtĂ« koha pĂ«r “Rule of LaĂ«â€ si çdo vend demokratik.

Rruga e Elbasanit të çon në Elbasan dhe Rama e përdor dhe për në Xibrakë!

Rruga e Kavajës të çon në Kavajë!

Vetëm rruga e Kushtetutës na çon në Europën e Bashkuar!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco