FOTO/ Deputeti pasanik i PS, 17 milionë lekë energji të papaguar

FOTO/ Deputeti pasanik i PS, 17 milionë lekë energji të papaguar

15:06, 21/11/2019

Një demaskim i fortë publik me dokumente i është bërë sot deputetit socialist Alket Hyseni. Jo pak, por duket se ligjvënësi shqiptar i detyrohet arkës së OSHEE-së, 17 milionë  lekë energji elektrike të papaguar, sipas burimeve.

Pyetja është se nëse një qytetar për 30 mijë lekë detyrime të pashlyera dënohet me  muaj burg, sa vite duhet të rrijë në qeli një deputet, për një shumë të tillë?!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari që e denoncon këtë fakt së bashku me dokumentet që e ilustrojnë dhe nuk kurset për ta konsideruar Hysenin, një “mafioz”. “Mafiozi Alket Hyseni së bashku me kushuririn nuk paguajnë energjinë, - shkruan Berisha. - Akuzohen për 17 milionë lekë borxh OSHEE! Lexoni mesazhin, shikoni dokumentat e qytetarit dixhital.

Përshëndetje doktor Berisha.

Alket Hyseni sëbashku me Sheme Lulon, kushëririn e tij dhe njëkohësisht drejtori i Ujësjellësit Sarandë, rezultojnë debitorë në OSSHE në shumën e 17 milionë lekëve.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Loran shehu 21/11/2019 17:57

Po kte alket hysenin e di ter jugu car zgjepsi esht

Gramoz21/11/2019 15:18

Keta jane morrat dhe horrat e ridhjerjes se Edver Taqi Olsi Xibrakes, si ky byth kavanozi Alket mbeturina. Populli i thjesht shkon ne burg per 2000 lek energji te papaguar!

Shto koment

Denonco