VIDEO/ 'Rama ik', thirrja në stadium që gjëmoi më fort se çdo protestë

VIDEO/ 'Rama ik', thirrja në stadium që gjëmoi më fort se çdo protestë

07:48, 18/11/2019

Ish-deputeti demokrat Genc Pollo e ka nisur ditën e sotme duke përkujtuar sfidën që jo lojtarët e dy ekipeve, Shqipëria dhe Franca, i bënë njeri -tjetrit mbrëmë në stadium, por sfidën që shqiptarët i bënë kryeministrit Edi Rama, ulur përballë tyre.

Thirrjet "Rama ik" nga mijëra tifozë gjëmuan mbrëmë si në asnjë protestë të organizuar deri më sot kundër kryeministrit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi18/11/2019 16:30

Degjoji 1miljon shuplakat qe na cave trapin.

ai18/11/2019 12:37

Për çdo rast tjetër, ngelem me mendimin që stadiumi ku zhvillohen ndeshje sportive, nuk duhet të përdoret për qëllime politike. Por në rastin e Ramës, që i ka bërë bisht si frikacak çdo përballje me protestuesit, thirjet spontane të mijra shqiptarëve "Rama ik", shoqëruar me ndezjen e dritave të celularëve, ishin tërësisht të motivuara. Aty e pa Rama se cilat janë shuplakat e vërteta të shqiptarëve

ai18/11/2019 12:28

Më së fundi, i detyruar për të bërë "inagurimin" e stadiumit me kullë, Edi Rama për herë të parë pati "kënaqësinë" të dëgjojë live thirrjet e dhjetra mijë shqiptarë "Rama ik". Gjatë gjithë demostratave që zhvilloi opozita që nga fillimi i këtij viti, asnjëherë nuk e pati kurajon të qëndronte në institucionin e kryeministrisë, po ja mbathte në qytete për ti shpëtuar thirrjeve "Rama ik"

Shto koment

Denonco