'U nxi në fytyrë'/ Diplomati i huaj tregon si i priti kryeministri koret 'Rama ik'

'U nxi në fytyrë'/ Diplomati i huaj tregon si i priti kryeministri koret 'Rama ik'

23:27, 17/11/2019

Thirrjet “Rama ik” ishin kryefjala e ndeshjes së sotme mes Shqipërisë dhe Francës.

Edhe pse qeveria kishte planifikuar që gjithçka të dukej sa më bukur në media, mijëra tifozë i bënë surprizën e hidhur kryeministrit.

Sipas një diplomat i huaj, që citon Faktor.al dhe që ndodhej në tribunën VIP, kryeministri Rama e prit i nxirë në fytyrë korin e tifozëve, ndërsa të tjerët qeshnin nën zë.

Dhe kjo që gjë dukej qartë edhe në këtë foto.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco