VIDEO/ 75 milionë kosto, por në wc-të e kullës me stadium mungon uji

VIDEO/ 75 milionë kosto, por në wc-të e kullës me stadium mungon uji

22:55, 17/11/2019

Jo vetëm tapeti i blertë që në pak minuta aktivitet sportiv u shndërrua në fushë me patate, pore dhe ambjentet e brendshme të kullës me stadium “Air Albania Arena” lenë shumë për të dëshiruar.

Siç raportuan edhe mediat pranë qeverisë, përsa i përket materialeve të përdorura janë 12 mijë ton hekur armaturë, rreth 70 mijë metër kub beton, 23 mijë metër katrorë fasadë e jatshme si dhe 178 mijë metër katrorë armaturë.

Por edhe pse kanë shpenzuar rreth 75 milionë euro, ndërtuesit kanë harruar se në stadium ka edhe tualete dhe në to nevojitet uji.

Ndiqni videon e mëposhtme të publikuar nga Genc Sejko në Facebook-un e tij.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco