Takimi/ Fermeri, Bashës: Pas vitit të mbrapshtë 2013, u detyrova të ikja refugjat

Takimi/ Fermeri, Bashës: Pas vitit të mbrapshtë 2013, u detyrova të ikja refugjat

13:17, 17/11/2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme është ndalur në Divjakë, në një bashkëbisedim me banorët, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”.

Basha tha se sot shteti është kundër shqiptarëve dhe është kthyer në një kalçeto korrupsioni.

Hapi i parë sipas Bashës është mbeshtetja direkte për fermerët.

Njëri nga fërmërët i tha Bashës se sot nuk jam fermer por jam refugjat sepse me kanë detyruar kushtet.

Nga 2006 deri ne 2016 e kam punuar tokën rregullisht, tha fermeri. Punonim si familje të gjithë.

Dhe pas 2014 u detyrova te ikja sërish  jashtë.

Ne do të kthehemi sepse e duam tokën tonë pasi të ndyshojnë politikat për fermerët.

“Shqipërisë u duhet një qeveri që të jetë për shqiptarët”, tha Fermeri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco