Basha: Skema e 6% do të anulohet, e shpikën se u trembën nga protestat tuaja

Basha: Skema e 6% do të anulohet, e shpikën se u trembën nga protestat tuaja

13:14, 17/11/2019

Kryetari i opozitës Lulzim Basha u është zotuar sot fermerëve në të gjithë vendin se do të anulojë skemën e 6% për fermerët, pasi ajo nuk ka funksionuar kurrë.

Nga takimi me ta sot në Lushnjë, Basha tha: “Një gjë do t’ua them paraprakisht: ajo skema e 6-pwrqindshit ka dështuar. Ajo ishte një skemë sa për t‘ju hedhur hi syve. U trembën kur panë protestuat tuaja dhe thanë “çfarë të shpikim”? Dhe shpikën këtë gjë. Nuk qendron ajo, nuk funksionon dhe s’ka për të funksionuar. Do të anulohet. Do të thjeshohet gjithçka dhe do të jetë në funksion të femerit.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco