Rea Xhillari, Linda Ramës/ Mami, bli një libër me poezi të Andi Bejtes

Rea Xhillari, Linda Ramës/ Mami, bli një libër me poezi të Andi Bejtes

17:38, 16/11/2019

Mes shumë titujve të ri në Panairin e Librit që po zhvillohet në Tiranë, është edhe libri me poezi i gazetarit dhe analistit të mirënjohur Andi Bejtja.

Ky i fundit vjen për lexuesit shqiptarë me librin me poezi "Atdhedashuri".

Vargjet e Bejtjes, përveç se shumë të dashura për kryeministrin Edi Rama, fakt që e ka pranuar disa herë publikisht, kanë tërhequr edhe vëmendjen e bashkëshortes së tij, Linda Rama.

Kjo e fundit, e shoqëruar nga e bija, Linda Xhillari, është parë në Panairin e Librit duke blerë librin e gazetarit dhe duke kërkuar madje edhe nënshkrimin e tij.

Fotoja e mëposhtme është publikuar nga botuesja Arlinda Dudaj, me dixhiturën: "Rea shtyn Linda Ramënt ë blejë librin e Andi Bejtjes... Por ajo blen më shumë se një libër".

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lomi16/11/2019 20:11

i paska bo pazar shoqes....

Shqiptari16/11/2019 18:42

Epo ku duan te duken sikur lexojne libra edhe keto femrat kryeministrore!!!!! Cfare vemendje servile mjerane e mediave per familjen kryeministrore!!!! "mami, bli nje liber me poezi te Andi Bejtes, sepse edhe "babushi" e pelqen!". Nderkohe qe "babushi" tek Opinion i thoshte Bejtes me ironi: ha qepe te njoma e pi raki me gjize, kur nuk i pelqenin "poezite therese" te Bejtes. Çfare ironie kryemnistrore!!!! Bejtja vlen sa 100 mije Edvina, Lindra dhe Reara se bashku!!!!

Shto koment

Denonco