FOTO/ Bylykbashi tallet keq me Veliajn: Eri nuk di cilit tundim t'i shpëtojë, kullave apo pyllit orbital?

FOTO/ Bylykbashi tallet keq me Veliajn: Eri nuk di cilit tundim t'i shpëtojë, kullave apo pyllit orbital?

16:48, 16/11/2019

Me nota të forta sarkazme dhe ironie, ish deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi shigjeton kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

I nxitur nga mbjellja e një peme në afërsi të stadiumit të ri kombëtar, Bylykbashi në postimin e tij me titull “Overdozë e Pyllit Orbital”, tallet me pemën e mbjellë fiks në mes të korsisë së biçikletave.

“Overdozë e Pyllit Orbital ‎

Eri nuk di cilit tundim t'i shpëtojë, kullave apo pyllit orbital? Përplasen të dy këto pasione në ndërgjegjen e tij dhe herë fiton njëri e herë nxjerr kokën tjetri. Ndërkohë që bëhet gati për inaugurimin e kullës që për oborr ka një stadium, nuk duroi dot dhe ia plasi një zgjatim të pyllit orbital vetëm 50 metra larg kullës. Një pemë e shëndeteshme është ngulur mu në mes të korsisë për biçikleta, një tjetër pasion jete i Erit. Çiklistët janë të sigurtë nga makinat, derisa të prenotojnë një frontale me pemën!

P.S.: shihni kur ta heqë për gjithë natën e të thote “ështe shpifjeeee!!!”, shkruan ish-deputeti demokrat.

Image

Siç duket, betonizimin e tejskashëm i Tiranës dhe i zonës në fjalën, kryebashkiaku Veliaj tenton taq mbulojë me mbjelljen e pemëve që mezi qëndrojnë në këmbë...

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz16/11/2019 17:53

Lali Dhjeri pedofili, doren ti tek rrushi ma vendos ngadale, ai rreh si zog do ti thot dy fjale, ti teta Ajolen ma sill ne mehalle, do ta kthej prap sa ti fus ket palle!

Shto koment

Denonco