'Produkt i 'kazanit' 30-vjeçar'/ Kim Mehmeti për Ramën: Nuk përfill asgjë. E shan një herë, të shan dy herë

'Produkt i 'kazanit' 30-vjeçar'/ Kim Mehmeti për Ramën: Nuk përfill asgjë. E shan një herë, të shan dy herë

16:17, 16/11/2019

Gjatë intervistës së tij në Syri TV, përballë gazetares Armela Ferko, publicisti Kim Mehmeti hodhi batuta therëse në adresë të kryeministrit Edi Rama.

Nisur nga zhargoni i tij thuajse i përditshëm, arroganca ndaj kritikëve, kryesisht mediave dhe gazetarëve që nuk i ka në “zap”, e të cilët me përbuzje i cilëson kazan, Mehmeti u shpreh se, ky kazan që për 30 vjet ka zierët gjithë qelbësirat, doli edhe Rama.

“Ai kazan që glonte ziente të gjitha qelbësirat për 30 vjet, nxorri këtë kryeministër. Nuk përfill kurgjë. Guxo shaje, të shan dy herë më shumë. Ajo që i lejohet Kimit, nuk i lejohet kryeministrit.

Shqipëria duhet të prodhojë diçka ndryshe, siç ndodhi në Kosovë me Vetëvendosjen. Këtu nuk vjen aq shpejt sepse këtu partitë u bën strehimore për ata që donin të pasuroheshin shpejt, madje edhe të doktoroheshin. Libreza e partisë ti ofronte të gjitha. Dhe e gjithë kjo Shqipëri nuk mund të prodhonte një kryeministër tjetër, nga ky që kemi”, u shpreh Kim Mehmeti.

Nisur me sjelljen serviluese ndaj të huajve, Kim Mehmeti tha: "A bëjnë shtet këta për shqiptarët apo për të huajt? Ndaj dhe ambasadorët sillen si pronarë të këtij vendi, të tregojnë gishtin e mesit. Është e turpshme. Kjo nuk ndodh as me Maqedoninë"

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Londra16/11/2019 16:37

Te pershedes Kim! Mos e humb kohen kot, por nje devize si dhe ne dhe je ne paqe! Respekt! Eshte turp per inteketualin te merret me nje budalla e te pa arsimuar e civlizuar!

Shto koment

Denonco