Fillimisht zgjedhje të lira parlamentare dhe vendore/ Basha: PD ka gati planin për daljen nga kriza

Fillimisht zgjedhje të lira parlamentare dhe vendore/ Basha: PD ka gati planin për daljen nga kriza

12:33, 16/11/2019

Kryetari i Partisë Demokratike, gjatë takimit me fermerët në Devoll, është shprehur ndër të tjera se me ardhjen në pushtet PD ka një plan për të dalë nga kriza, po për këtë duhet të kemi fillimisht zgjedhje të lira dhe parlamentare në një ditë me ato vendore.

‘Rama financon propagandën me paratë që ju merr ju. Korrupsionin e solli vetëm një njeri, Edi Rama që e ktheu vjedhjen në art. Vetëm muajt e fundit dhjetëra million euro zhduken dhe i jepën dy tre miqve të Ramës. Shikoni koorporatën e investimeve, korportaën e hajdutërisëqë është krijuar për të marrë pronat e shqiptarëve dhe për tja dhënë miqve të Edi Ramës

Për Edi Ramën është jetike kapja e drejtësisë. Vendi është zhytur në paligjshmëri. Zgjidhja e vetme për ta nxjerrë vendin nga kjo gjendje janë zgjedhjet e lira

Ne kemi një plan për të dalë nga kriza, por për këtë duhet që të kemi zgjedhje të lira e të ndershme parlamentare në një ditë me ato vendore

Fermerët ankohen për braktisjen e fshatit: Po na largohen të rinjtë dhe krahu punëtor. Familja po ikën, djemtë po ikin dhe ne po mbetemi në pikë të hallit. Shkollat po na mbyllen’-tha Basha ndër të tjera.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Many 16/11/2019 15:37

Ekzaktesisht ajo qe po ndodh ne Shqiperi. https://youtu.be/sJp0IqKR8rE

Many 16/11/2019 15:35

https://youtu.be/sJp0IqKR8rE

i deleguari16/11/2019 13:45

E mo Jovan Bregu,drite te paste shpirti,po hic merak mos kij per "ato biskota,...ato karamele... ,ato cikollata ,..." te tera do t.i bleje Lul Olandezi,ndersa TI zahmet e ke,fol nje cicke me dretore e madh, qe tja japim djalkes pushtetin se e kemi si gonxhe ne lulzim,se do t'i behet qefi edhe Tetes,se ajo sado qe i therret Sander Mafishja,po gjene thote qe ky eshte nje shkalle me lart pe piktorit,eshte skulptor,qe do beje popullin te qeshi ,nderkombetaret te heshtin,oligarken te cfarosen ,qe ju befte mamaka,se edhe perfukarenjte qe kane mbetur, me mire do te behet!

Shto koment

Denonco