Basha fermerëve: Qeveria ju rëndon me taksa abuzive, Edi Rama kampion i korrupsionit

Basha fermerëve: Qeveria ju rëndon me taksa abuzive, Edi Rama kampion i korrupsionit

12:20, 16/11/2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga Devolli në takim me fermerët, tha ndër të tjera se kostot e rënduara e kanë bërë bërë punën e fermerit të pavlerë në treg

‘E gjithë Shqipëria punon për një kalçeto me oligarkë të Edi Ramës

Kemi bërë hapa pas, fermeri është harruar. Kostot e rënduara e kanë bërë punën tuaj të pavlerë në treg

Produktet tuaja përfundojnë në kanal të pashitura sepse sektori I bujqësisë dhe blegtorisë, është sektori më i braktisur

Shqipëria është i vetmi vend në Ballkan që qeveria nuk e mbështet fermerin me financime

Vit pas viti mbështetja për fermerët sa vjen e ulet. Edhe këtë vit mbështetja në buxhet është shumë e ulët

Potenciali është i jashtëzakonshëm, por ju mungon një qeveri që ju mbështet. Ne kemi një qeveri që ju rëndon me politika abusive duke e renditur vendin në vendin e tretë më të korruptuar të botës. Edi Rama hyri në histori për rekordin e korrupsionit’ tha Basha ndër të tjera.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco