VIDEO/ ‘Vija është e kuqe...’ Meta i kthen sërish përgjigje Ramës për Gjykatën Kushtetuese

VIDEO/ ‘Vija është e kuqe...’ Meta i kthen sërish përgjigje Ramës për Gjykatën Kushtetuese

11:27, 16/11/2019

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar edhe njëherë një mesazh të qartë Kryeministrit Rama, lidhur mbi Gjykatën Kushtetuese, duke i kujtuar se nuk duhet të shkelë vijën e kuqe.

Meta ka zgjedhur të reagojë këtë herë me një video të fjalës së mbajtur në Presidencë.

Reagimi vjen pas deklaratës së Ramës sot, i cili e krahasoi Presidentin me ‘Xhike Qamilin që nuk pyet për Francën dhe Anglinë sa të ketë këtë katund’

‘Unë nuk kam ndërmend të tallem me Kushtetutën e Shqipërisë. Boll janë tallur me Kushtetutën e Shqipërisë që u votua me konsensus. Te Gjykata Kushtetuese vija është e kuqe. Dhe është e kuqe flakë’-thotë Meta në videon që ka postuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco