Kush është pronari i ‘Bordellos me virgjëresha’ që përmendi Edi Rama?!

Kush është pronari i ‘Bordellos me virgjëresha’ që përmendi Edi Rama?!

11:06, 16/11/2019

Pak pasi votoi për zgjedhjet brenda partisë që drejton, Edi Rama, ka folur edhe për një projekt ligj i cili sipas tij do të bëjë që personat e inkriminuar të mos munden më që të dalin si kandidatë për deputet, kryetar bashkish apo poste të rëndësishme publike nga partitë.

Sipas Ramës ky ligj do ti japë të drejtë prokurorisë dhe policisë, që të ndërhyjë më herët në proces për të evidentuar prurjet e krimit brenda partive, apo që propozohen prej tyre.

Dhe si për ti vënë ‘pikën mbi i’ duke synuar që edhe për një fenomen (ekskluziv i tij) si ai i infiltrimit të krimit në parlament, pushtetin lokal e madje edhe në administratën e lartë shtetërore, ta drejtojë gishtin nga opozita,  e mbylli retorikën e tij  me një krahasim nga bota e industrisë së seksit me pagesë.

‘Dhe për ata që bëjnë moral për këtë çështje mund tu them se është njësoj si puna e asaj pronares së një bordelloje, që rri te porta dhe ju flet klientëve për virgjërinë e atyre që ka brenda’, tha Rama ndërkohë që Elisa Spiropali në krah të tij, u shkri fare me këtë gjetje.

Po kush është në fakt pronari i ‘bordellos’, që përmendi Edi Rama?!

Kujtojmë se vetëm gjatë zgjedhjeve të fundit lokale të 30 qershorit të cilat i realizoi pa kundërshtarë, deri më tani i janë zbuluar dy ‘virgjëresha’ (Kryetari i bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri dhe ai i Vorës, Agim Kajmaku), kurse disa të tjera janë në radhë për ‘certifikim’. Ndërkohë që nëse mund të ketë një rekord të tijin gjatë këtyre 7 vite qeverisje si pronar i ‘Rilindjes’, Edi Rama, ka pikërisht atë të prostitutave të krimit të cilat jua ka shitur shqiptarëve si ‘virgjëresha duke i bërë deputet, kryetar bashkish, këshilltarë e drejtorë të lartë në administratë.

Kujtojmë gjithashtu se ishte vetë Edi Rama që qëndronte te porta e ‘Shtëpisë Publike’ i cili edhe pasi u vërtetuan nga dekriminalizimi, se ‘virgjëresha’ si Frroku, Noka, Prenga, Rroshi, Pjetri, Kajmaku, etj, ishin punëtorë të Bordellos së krimit, ngulte këmbë që tu mbushte mendjen shqiptarëve që të frekuentonin ‘shtëpinë’ e tij plot me ‘virgjëresha’!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Rexhino13/02/2020 21:32

Km - ja jone eshte maskara

Populli01/01/2020 20:16

Edhe kryeministrine nga jashte si bordello e ka bere, me ate strehen me drita qe shkrapulisen...

mondi19/11/2019 13:48

Jane virgjeRRUSHA e jo virgjeresha.

Barent Cohen16/11/2019 17:49

Harruat virgjereshen e Kavajes, perdhunues qe ne moshen 16 vjecare dhe i kerkuar per trafik droge ne Itali, Gjermani, Zvicer dhe Amerike! Roshi eshte nje prej virgjereshave te bordellos se Rilindjes! Per djemte virgjeresha te Mjaft-it mjafton te thuash qe jane te virgjer nga perpara dhe te defloruar te vjeter nga pas si psh zj. Fyga ne kryeministri apo motri i bashkise, Erionka Velija!

Gramoz16/11/2019 14:51

E para "virgjeresh" eshte ajo qe u shkri tu qesh, Spirobrima e pirunit, e dyta eshte Linda "virgjeresha" qe ket kryellumin e ka burrin e peste, e treta Mrika e tubit te striptizmit dhe letres higjenike, "virgjeresha" e katert eshte ballukja e Balles nji sy n'sahon e nji n'tavon etj... Me "virgjeresha" esht mush plot ridhjerja edveriste, zanoti me i vjeter ne bot nuk e len dot. Partia e ktyne ka eksperjence 80 vjeçare, qe nga orgjite e malit e deri tek orgjite ne bllokun komunist, kurse tani i kan kthy gjith zyrat e shtetit ne bordell, dhe kan nje te mir se i ndrrojne "virgjereshat" me njoni tjetrin!

Askushi16/11/2019 14:44

Sa tutor femrash ka ne parlament, sa tutor femrash ka neper bashki e administraten e tij gangesteri rama? Tom Doshin cfare e ka? Kapoja i berdellove edhte vete ai me virgjereshat e rilindhes te kryesuare nga me e virgjera spiropali.

Arditi16/11/2019 14:31

Nje nga "virgereshat" te bordellos eshte eshte Elisa. Kurse kryetari i bordellos eshte kryekurva Edi Rama...Dhe shume shpejt kryetari i brodellos se Tiranes do ta perjashtoje kryekurven dhe se bashku me virgjereshat e tipit Elisa do te vendosin ne krye te bordellos Kryekurvin Erjon Veliaj, se ne vitet ne vazhdim ne bordello do te pranohen vetem pederaste e lesbike...e ndonje travesti si Gramoz Ruci.

Nardi16/11/2019 12:10

Edi Rama nuk eshte pronari i bordellos por eshte vete prostituta qe shume shpejt do ta perjashtojne qe aty per imoralitet

Shto koment

Denonco