‘Parlamenti shpërndahet me një dekret’/ Rama i kthen përgjigje Presidentit Meta

‘Parlamenti shpërndahet me një dekret’/ Rama i kthen përgjigje Presidentit Meta

10:43, 16/11/2019

Kryeministri Rama ka zgjedhur votimet në Parti për ti kthyer një përgjigje Presidentit Meta për kërcënimin e këtij të fundit se ‘Parlamenti shpërndahet me një dekret’

“Më kujton atë që ju kam thënë më parë Xhike Qamilin sa të kem këtë atë katund nuk pyes për Francën e Anglinë” tha Rama.

Rama nuk pranoi të komentonte padinë që kreu i shtetit do dorëzojë të hënën për kreun e KED-së.

"Unë nuk dua që ne të përfshihemi në këtë konflikt si dy palë që japin e marrin bam e bum për dy çështje që nga njëra anë janë shumë të qarta nga ana tjetër i përkasin çështjeve legjitime dhe ligjore. Gjithcka që mund të bënim e bëmë dhe e kemi bërë të linjëzuar 100% nga ata që janë mbështetësit dhe garantët e reformës në drejtësi. Ne jemi në anën e duhur të historisë, fatkeqësisht Ilir Meta është në anën e gabuar të historisë”-tha Rama

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari16/11/2019 18:53

Çfare gallate do te kete kur te behet gjyqi i Rames dhe bandes se tij RILINDJA!!!!! Sidomos kur akuzat do t'ua ngrene dhe gjyqin do t'ua bejne kete te zgjedhurit e tij "besnike"!!! E imagjinoni se si do te duket Spiropali pas hekurave??? Tamam si nje merimange e zeze! Leri te tjeret pastaj, si do te jene katandisur nga 60 kg burra!! Te gjithe do te rrrijne si minjte ne kafaz! Skenderbe, çfare na bere Skenderbe!!!!! Si na e fute keshtu???!!!! Ti na premtove qe ne do te rrinim 44 vjet ne pushtet, do te rrinim fiks 11 mandate, deri sa ti te vdisje si kryetari shoku Mao Ce Dung i Kines!!!! Po tani? Pse kjo eshte drejtesia qe dinim ne rilindasit? Ne donim nje drejtesi qe te denonte Lulin, Berishen, Monen dhe baba Xhiken, dhe te kishim ne opozite Rudinen me Kujtim Gjuzin dhe Rapadapa Gjonin!!!!

Gramoz16/11/2019 15:01

Ti kryehorri i ktij veni do mahesh men gjat ne histori, per shpopullimin qe i boni ktij veni, gjo qe se ka bo dot asnji armik i shqiptareve, dhe per helmimin masiv me droge qe po i bon rinise, plani pederastit Sorros per ta von rinin ne gjum. Sigurisht qe do mahesh men edhe per krimin qe fute ne çdo zyr te shtetit o Edver Taqi Llumi!

Gjushi16/11/2019 12:35

Ne kete moshe te ka lene dhe imagjinata e berjes se hileve.Je bere shume i lexueshem, i kuptueshem dhe nga femijet.Hik sa me pare pa te hequr zvare turma te ciles po mundohesh ti besh gropen ose ta perzesh nga vendi.

shqipe16/11/2019 11:56

LEXONI ME VEMENDJE CFAR THA EDI RAMA "Gjithcka që mund të bënim e bëmë dhe e kemi bërë të linjëzuar 100% nga ata që janë mbështetësit dhe garantët e reformës në drejtësi"( EDI RAMA) MBESHTETESIT DHE GARANTET E REFORMES NE DREJTESI JANE SORROSI DHE DJALI I TIJ 30 VJECAR ALEKSANDER SORROS. O SHQIPOTAR A E SHIKONOI NGA KUSH VARET KOMBI SHQIPOTAR NGA SORROSI DHE DJALI I TIJ ALEKSANDER SORROSI DHE KRYETRADHTARI IKOMBIT SHQIPTAR EDI RAMA. EDI RAMA KY ARSS LICKER ESHTE ME I RREZIKSHEM SE TRADHETARI ESAT PASH TOPTANI E DISA TRADHETAR TE TJERE. KOMBI SHQIPTAR DUHET TE RIZGJOHET KUNDER KETIJ TRADHETARI TE PERBETUAR NDAJ KOMBIT SHQIPTAR. PU CFAR TRADHETARI I KOMBIT

t16/11/2019 11:17

Ti mer funderrine je ne anen me te zeze te historise se ketij vrndi

Shto koment

Denonco