E zbulon avokati i tij, ja pse Kajmaku nuk dorëzohet para drejtësisë

E zbulon avokati i tij, ja pse Kajmaku nuk dorëzohet para drejtësisë

09:30, 16/11/2019

Ndryshe nga sa hiqej në profilin e tij në facebook, ku shkruante se e vërteta vonon por nuk harron, Agim Kajmaku i Vorës apo Jorgo Toto, nuk ka ndëmend të përballet me të vërtetën e tij përballë drejtësisë. Pas 7 ditësh i zhdukur pa gjurmë, është avokati i tij, i cili mbrëmë në emisionin ‘Pa protokoll’ të gazetares Anduela Ndreu në Report Tv, i cili u deklarua se klienti i tij Kajmaku nuk ka ndërmend të dorëzohet.

Avokati Isuf Shehu, tha se për të njëjtën vepër penale, falsifikim janë pushuar me qindra hetime, ndërsa në rastin e Kajmakut u kërkua arrestimi.

Ndërkohë që Shehu shtoi se në momentin që i kanë shkuar në banesë, nuk është treguar asnjë dokument përse do të arrestohej Agim Kajmaku.

“Nuk ka arsye pse të rishfaqet kemi një represion dhe masa të pa arsyeshme, të pabazuara dhe jo në qëllime të ligjshme. Fakti është që ka mbi 100 procedime penale për falsifikimin e kësaj natyre dhe asnjëri nuk ka shkuar para ndjekjes penale dhe në këto kushte. Ditën e diel në banesën e tij shkuan rreth orë 05:00-06:00 forca të shumta policie. Kajmaku nuk kishte arsye pse të mos lajmërohej në momentin që paraqitej kërkesa në gjykatë.

Më parë ka pasur një përcaktim ku shkoje para gjykatës dhe vlerësohet masa. Unë edhe sot nuk jam në dijeni të argumentit të gjykatës për përmbajtjen gjykata thotë se nuk e vendos në dispozocion. Në momentin që të paraqiten forca të shumta dhe të rrethojnë shtëpinë për paraqitjen e tij, të nxjerrin urdhrin, dokumentin. E vetmja gjë që të mbetet është t’i shmangesh kësaj. Ne kemi filmimet e kamerave rezulton që policia nuk paraqiti asnjë dokument. Kjo gjë mund ti ndodhë edhe Presidentit, që forca të shumta të rrethojnë banesën pa të dhënë asnjë arsye. Këtu jemi në kushtet që nuk di asgjë, nuk të jepet asnjë dokument” deklaroi Shehu.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco