E thotë sekretari Peza: PS sot zgjedh kongresistët

E thotë sekretari Peza: PS sot zgjedh kongresistët

08:12, 16/11/2019

Partia Socialiste zgjedh sot delegatët e Kongresit në një proces votimi që ka nisur në orën 8:00 dhe pritet të përfundojë në orën 16:00 dhe sipas parimit një anëtar një votë.

Këtë e ka thënë sekretari për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat në Partinë Socialiste, Alfred Peza.

Anëtarët e PS në gjithë vendin do të zgjedhin 706 kongresistë.

‘Materialet zgjedhore janĂ« shpĂ«rndarĂ« nĂ« tĂ« gjithĂ« vendin, ndĂ«rsa nĂ« TiranĂ« do tĂ« ketĂ« votim elektronik’, tha Peza. NdĂ«rkohĂ« mĂ«sohet se 47% e kandidatĂ«ve janĂ« gra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco