I kërkoi 10 milionë lekë se tha që kishte pickuar një ministre/ Aktivistja e të drejtave të njeriut flet mbi gjyqin me Ramën

I kërkoi 10 milionë lekë se tha që kishte pickuar një ministre/ Aktivistja e të drejtave të njeriut flet mbi gjyqin me Ramën

23:06, 15/11/2019

Sevim Arbana, një nga akivistet për të drejtat e njeriut është vënë në shënjestër të mediave për shkak të një deklarate për kryeministrin Edi Rama.

Në një nga emisionet e Adi Krastës, Sevimi delkaroi që kryeministri Rama ka pickuar një nga ish minister e tij.

E ftuar ditën e sotme në emisionin "Vizioni i Pasdites" në Vizion +, Arbana sqaroi deklaratën e saj dhe për gjyqin që ka me kreun e qeverisë.

“Unë pashë një skenë ishte në Sheraton një mbledhje për strategjinë e fëmijeve, mbledhje rutinë. Unë isha me bashkëshortin dhe në një moment, ishin dy ish deputete të Partisë Socialiste dhe Kryetari i asaj kohe Edi Rama ishte në mes. Kishte filluar mbledhja ishin në këmbë dhe se çfarë i thotë kjo ish deputetja kryeministrit të ardhshëm dhe ja fut një të pickuar dhe nuk pati mundësi t’i thoshte ndonjë gjë tjetër dhe ia bëri me shenjë. Nuk ka rëndësi emri, kishte akti që bëri ky njeri që mua më bëri shumë përshtypje. Ajo nuk reagoi dhe ju mbushën syt me lotë. Kjo qe skena! Më ka kërkuar 10 milionë lekë të vjetra”, tha ndër të tjera Sevimi Arbana

Procesi gjyqësor nuk ka nisur ende, ndërsa sipas Arbanës, e quan një farsë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

asd16/11/2019 10:09

Thuaj edhe emrin e deputetes dhe ndize zjarrin tamam!

Balo Bna16/11/2019 06:53

Sevim,sa euro ka fituar me ato gjasme shoqata...bravo i qofte... Po qe i paska vajtur nepsi edhe per rrush Sevimit..ke parë ti !!?

t16/11/2019 06:15

Ajoish deputetja nqs ka nje çik integritet le te deshmoje.Sot po po dalin (mbas shume vjetesh)aktore te famshme dhe po akuzojne regjizorë te medhenj qe i kane perdhunuar kur kane qene vajza te reja,kurse per nje pickim,negjithese e paska bere te qaje ish deputeten,nuk i bjen nuri po te deshmoje,perkundrazi

Shto koment

Denonco