Pas lajmeve për problemet shëndetësore! Çehrja e Ramës bëhet subjekt debati

Pas lajmeve për problemet shëndetësore! Çehrja e Ramës bëhet subjekt debati

20:06, 15/11/2019

ish-kryeministri Sali Berisha postoi një foto-meme në faqen e tij në Facebook, ku duket kryeministri Edi Rama, dukshëm i lodhur, teksa flet nga foltorja e Kuvendit.

“Kam vetëm një këshillë: mos pini mall!!!” lexon diçitura e memes.

Image

Por çehrja e kryeministrit në seancën e sotme u bë subjekt diskutimi në rrjetet sociale. Disa prej komentuesve zgjodhën një foto-krahasim me pamjen që kishte kryeministri vetëm një vit më parë. Ka prej atyre që thonë se ky transformim i vjen pas një viti krize.

Rama një vit më parë, 22 nëntor 2018

Image

Rama sot, 15 nëntor 2019:

Image

Image

Foto-krahasimet janë të zakonshme edhe në median perëndimore, për të parë se si ndryshojnë liderët nga viti në vit.

Megjithatë së fundmi, kryeministri Edi Rama ka anuluar një seri takimesh dhe mediat kanë raportuar se ai ka shfaqur probleme shëndetësore.

Kryeministri nuk ka sqaruar asnjëherë zyrtarisht se çfarë problemesh, por është mjaftuar duke ironizuar median. /SYRI.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Me ty Sali18/11/2019 09:56

Ok Komandant. Kur te dale Edvini ne pencion na thuaj. Gati te marrim pushtetin. Deri atehere gjuume me Lulushin

Partizani Velo18/11/2019 08:48

Shpresa ke zoti tani se keshtu perballe s'ia dolem dot. Gjithe ato protesta te fuqishme me nga 150 mije veta iken per lesh. Tani s'mbeldhim dot as 150 vete dhe kemi dale ne "rrugetim" me Lul qoften. Turp.

Gramoz16/11/2019 15:28

Zor se e kap 2020, droga e ka sjell ne ket derexhe, sigurisht edhe mallkimi i atyre nonave dhe baballareve qe kane femijet perdorues droge, ne kohen e perfshirjes ne politike te ketij llumi, droga u perhap masivisht. Po te shohesh rrugetimin e ketij palaçoje qe kur u bo kryetar bashkie, festat qe organizonte ne Peze dhe kudo tjeter, mbas feste shikoje ne çdo cep shiringa. Ky eshte plani djallezor i Sorrosit, shkaterro rinine dhe çdo gjo me mrapa bohet shum e lehte. Po te shikosh sot rinine e ktij veni, e ke o ne gjum nga lendet narkotike, o ikin nga syt komet, po edhe atje ku shkojn çdo dit bien pre e bandave kriminale dhe bohen shperndares droge, osht e pamundur mos degjosh çdo dit per arrestime shqiptaresh ne Itali, ne Angli, na Greqi, ne Spanje, ne Belgjik te gjith viktima te krimit bij nonash. Mallkimi i ketyre prinderve ka me te ndjek gjithmon o Edver Taqi Kellira!

Shto koment

Denonco