Rama ta harrojë se do jem noteri i tij/ Meta: Do vijë koha të tregojë se çfarë firmash kërkon

Rama ta harrojë se do jem noteri i tij/ Meta: Do vijë koha të tregojë se çfarë firmash kërkon

22:09, 14/11/2019

Presidenti Meta i ftuar në Opinion foli qartë se sa kohë të jetë në detyrë Rama duhet ta harrojë se do të jetë noteri i firmave të allishverisheve të kryeministrit

‘Rama kërkon një President që të hedhë nja 2-3 firma në atë zyrë për të hedhur në erë interesat e shqiptarëve dhe interesat e kombit. Ta harrojë! Sa të jem unë në atë zyrë deri në 24 korrik 2022 ato firma nuk do hidhen. Do vijë koha të flas dhe çfarë firma kërkohen. Por e përsëris ta harrojnë që unë do ti hedh ato firma!’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Mimoz Ruci15/11/2019 09:13

Thuaji! Mos mba neper xhepa! Je President Republike, ke detyrime Kushtetuese para popullit dhe Shqiperise.

Balo Bna15/11/2019 06:12

Hmmm,e nxorre edhe tradhetar te Atdheut ,Ramen!!! E rëndë kjo...

Arberi15/11/2019 02:24

Nje firme dihet marveshja per me i fal detin Greqise

Shqiptari14/11/2019 22:47

Z. President! Me gjithe respektin per institucionin e Presidentit te Republikes, deklarata e sotme e Ilir Metes (Jo e Presidentit): "Do vijë koha të flas dhe çfarë firmash kërkon Edi Rama", eshte nje deklarate mjaft abuzive dhe duket si nje nga ata pazaret dhe marreveshjet e fshehta te darkave me ngjala ne vilen e Metajve tek Gjiri i Lalzit me Edi Ramen. Kjo deklarate tregon se Presidenti i Republikes nuk perfaqeson popullin, per te cilin betohet, por Ilir Meten e pazareve. Cfare kohe pret Iliri (Presidenti) qe te flase dhe per cfare firmash behet fjale???? Pse i mban te fshehta Iliri nese ato cenojne interesin e popullit dhe te vendit? Per interes te kujt nuk i ben publike se per cfare i ka kerkuar Edi qe te firmose? Kjo duket si nje gjuhe mafioze dhe kerkcenuese per interesa personale dhe jo publike!!! Presidenti duhet te zbuloje sa me shpejt perpara popullit se cfare i ka kerkuar Kryeministri qe te firmose! Perndryshe kjo i kompromenton shume rende te gjithe kauzen kushtetuese qe Presidenti mbron.

Shto koment

Denonco