U betua para noteres, ironia e Manjanit: Hans Kelsen po rrotullohet në varr

U betua para noteres, ironia e Manjanit: Hans Kelsen po rrotullohet në varr

15:43, 14/11/2019

Pas betimit të Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese pranë një notereje, pasi presidenti Ilir Meta refuzoi që ta pranonte në ceremoni, vjen një reagim plot ironi nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Manjani thekson se sot themeluesi i Gjykatës Kushtetuese në Austri e Gjermani Hans Kelsen dot po rrotullohet në varr nga sikleti.

‘Hans Kelsen, ideator dhe themelues i Gjykatës Kushtetuese në Austri e Gjermani, rrotullohet aty në varr nga sikleti që gjykatësit kushtetues betohen te noteri’, shkruan Manjani.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco