VIDEO/ Basha: Njerëz të plagosur rëndë, dhunë e planifikuar nga Rama e Veliaj

VIDEO/ Basha: Njerëz të plagosur rëndë, dhunë e planifikuar nga Rama e Veliaj

12:56, 12/11/2019

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka vizituar banorët e Unazës së re të dhunuar në mënyrë barbare nga policia në orët e para të mëngjesit.

‘Gjendja e të plagosurve vazhdon të mbetet e rëndë. Janë dhunuar në mënyrën më të rëndë. Kam parë disa të moshuar që janë dhunuar me shkopinj dhe grushte.

Gra të alivanosura ë gazi genocidi i gazit lotsjellës. Të traumatizuar. Një pjesë janë shtruar dhe disa nuk janë shtruar.

Janë lënduar edhe 5 efektivë të policë që janë larguar nga spitali pasi kanë marrë ndihmën e parë.

Ky është një bilanc i në goditjeje të planifikuar ë Edi Rama ndaj qytetareve që mbronin shtëpitë e tyre. Ky skenar ka një qëllim të çonte drejt përgjakjes qytetarët për të fshehur vjedhjen e madhe që Rama dhe Velaij kanë planifikuar tek i ashtuquajturi i unazës së re’, tha Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco