Rilindja e krimit, nga trafikant femrash komandohet Shef Policie

Rilindja e krimit, nga trafikant femrash komandohet Shef Policie

08:25, 10/11/2019

Një qytetar ka denoncuar komandimin në krye të Policisë Bashkiake të Vlorës, të një personi i cili jo vetëm është përzënë më herët nga radhët e Policisë por ka edhe akuza për bashkëpunim në trafikun e femrave.

Denoncimi është për shefin aktual të Policisë Bashkiake, Meçan Kalo Myrtaj, i cili mbrohet sipas qytetarit digjital nga kryetari i Bashkisë Dritan Leli.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha që shkruan  se ‘Ndëshkimi ështe meritë në narkoshtet!

‘Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

z Berisha desha te bej nje pyeteje si ka mundesi qe ketu ne Vlore

Dhe pikerisht ne policine bashkiake veshin me uniforme policije dhe jo vetem kaq por direkte shef te madh Nje persone I cili rreth viteve 2000 largohete me kryq te kuq na policia me vendim gjykate per te mose u kthyer me ne policine e shtetit

Me akuzen bashkepunim me trafikante femerash per ne Itali per rrjedhoje te bashkepunimit me trafikantet ben qe aksioni I policise te deshtoje

Ky person Mecan Kalo Myrtaj nga fshati bolen i vlores nga nje person qe ase cigare nuke kishte te blinte sote pa pritur behete me prone toke e urzupuar ne zverrnec qarkullon me benc te shtrenjt dhe me e keqeja eshte kthyer ne nje person fuqiplot nen ombrellen e ps dhe k bashkiakut Leli

Pyes ky person qe ju shpjegova duhet te jete ne ate poste dhe a eshte ai qe duhete te mbroje qetesine nderin rendin ketu ne qytetin e vlores’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco