Muri i Berlinit, Nishani: Asnjë përkujtim prej qeverisë së rilindsve të ish-Bllokut komunist!

Muri i Berlinit, Nishani: Asnjë përkujtim prej qeverisë së rilindsve të ish-Bllokut komunist!

11:21, 09/11/2019

Bujar Nishani, Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së ka vënë në dukje sot jo më kot, sesi qeveria “e rilindsve të ish-Bllokut komunist” nuk e ka përkujtuar me asnjë ceremoni, rënien e Murit të Berlinit, një akt i fuqishëm për të cilin këto ditë flet gjithë bota.

Në një mesazh në Fb, Nishani nënvizon:

“30-vjetori i rënies së Murit të Berlinit, që hapi dhe dritën për përmbysjen e diktaturës, izolimit, varfërimit dhe poshtërimit të shqiptarëve pas afro 50 viteve komunizëm -  asnjë përkujtim, nderim e ceremoni mirënjohje prej qeverisë së rilindsve të ish-Bllokut komunist në Tiranë! Presidenti Ronald Reagan, - shprehet Nishani në vijim, - ishte  arkitekti i rrëzimit të kësaj mizerjeje në mes të Evropës.Një trashëgimi e shkëlqyer”, përfundon ai.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco