Denoncimi/ Shëndetësia në kolaps, nuk ka as alkool dhe doreza për marrjen e analizave

Denoncimi/ Shëndetësia në kolaps, nuk ka as alkool dhe doreza për marrjen e analizave

19:37, 08/11/2019

Shëndetësia në vend në krizë të thellë. Këtë e tregon denoncimi i një qytetari, i bërë publik pak minuta më parë nga ish kryeministri Sali Berisha.

Sipas tij, në spitalin e Shkodrës nuk ka as alkool apo doreza për kryerjen e analizave bazike të gjakut dhe urinës.

Sipas denoncuesit, edhe vetë punonjëset janë ankuar por këto mungesa, por deri tani nuk është marrë asnjë masë.

“Analizat merren pa alkool, mungon çdo gjë në shërbimin mjekësor!”, shkruan ish kryeministri, ndërsa publikon edhe denoncimin e qytetarit.

Doktor pershendetje uroj te jeni mire dhe nje dite te mbare..Per korrektsi po ta them emrin nga Shkodra por ju e kuptoni vet....

Shkova per dy analiza gjaku dhe urine ne polikliniken e Shkodres...pa dorza edhe alkolin me tha nje infermiere posht ne koefidenc e blejm vete ..pse nuk ankoni te drejtuesit ..

Me tha qe kemi anku dhe ber kerkesa por...!!?? se çan kryt kurkush ..i them ta bi ndonje gazetar .?..moooooos me tha se na heqin prej pune...ja kjo asht shendetsia e narkoshtetit aktualisht ..o Zot thash ne jemi thhesht qytetar dhe mbajm gadi nga 500 deri 1000 ml flm klmb ????????.

..se harrova me adasht nji tubet daktarin (myconazol)..nuk e kziston prej gadi dy vjetesh me thanen farmacistet .i çova nje sms te mesengeri asaj qe u ba ministre pasi para disa vitesh dhe as begenisi me me kthy pergjigje flm.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco