Takimi i parë me Alvinin në kamp/ Konsulli i Nderit për SYRI TV: I treguam flamurin shqiptar, na foli në gjuhën....

Takimi i parë me Alvinin në kamp/ Konsulli i Nderit për SYRI TV: I treguam flamurin shqiptar, na foli në gjuhën....

16:27, 08/11/2019

Konsulli i Nderit të Shqipërisë në Liban, Marc Gorayeb, në një intervistë ekskluzive për Syri Tv ka dhënë detaje të rëndësishme edhe nga takimi me djalin 11 vjeccar shqiptar Alvin Berisha si edhe impresionin e parë që patë me të në kampin sirian  Al Haël.

‘Al Haël është kampi kryesor me 75 mijë njerëz dhe ju siguroj që ka një jetë shumë të vështirë aty. Askush nuk punon aty dhe situata brenda kampit më lejoni tua them është me të vërtetë shumë e vështirë.

Alvini ishtë shumë i lumtur kur na takoi. I treguam flamurin shqiptar dhe fotot e përshkruan edhe më shumë se cc’ndjente ai në ato momente. Ai foli shqip dhe po na kuptonte shumë. Unë i fola arabisht dhe ai më foli arabisht.’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco