SHBA përkujton viktimat e komunizmit, Spahia: Në Shqipëri, pinjollët e diktaturës glorifikojnë figurat gjakatare

SHBA përkujton viktimat e komunizmit, Spahia: Në Shqipëri, pinjollët e diktaturës glorifikojnë figurat gjakatare

12:36, 08/11/2019

Ish deputeti demokrat Bardh Spahia ka kujtuar me një shenim në faqen e tij në facebook “Ditën Kombëtare të Viktimave të Komunizmit” që përkujtohet  në SHBA.

“Në Shqipëri, shkruan Spahia, pinjollët e diktaturës komuniste me paturpësinë më të madhe e në mënyrë kriminale glorifikojnë në mes të kryeqytetit tonë figura gjakatare te rregjimit më të egër komunist. Jo vetëm nuk kujtohen e nderohen vuajtjet e viktimave të komunizmit, siç ndodh në SH.B.A. por përdhoset e nëpërkëmbet qëllimisht kujtimi i tyre dhe kontributi i jashtëzakonshëm që ata individë të nderuar, dinjitozë e guximtarë dhanë për atdheun tonë”

Ja poimi i plotë tij

Ndodh në SH.B.A. 

Departamenti Amerikan i Shtetit: "Sot në Ditën Kombëtare të Viktimave të Komunizmit, ne kujtojmë ata miliona njerëz që humbën jetën nën rregjimet shtypëse komuniste. Ne gjendemi pranë atyre që vazhdojnë të vuajnë në perpjekjet e tyre për liri që duhet ta gëzojnë të gjithë".

Po në Shqipëri? Në Shqipëri pinjollët e diktaturës komuniste me paturpësinë më të madhe e në mënyrë kriminale glorifikojnë në mes të kryeqytetit tonë figura gjakatare te rregjimit më të egër komunist. Jo vetëm nuk kujtohen e nderohen vuajtjet e viktimave të komunizmit, siç ndodh në SH.B.A. por përdhoset e nëpërkëmbet qëllimisht kujtimi i tyre dhe kontributi i jashtëzakonshëm që ata individë të nderuar, dinjitozë e guximtarë dhanë për atdheun tonë.

Le ti kujtojmë sot e përjetë e të frymëzohemi nga qendresa dhe sakrifica e tyre sublime.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco