Shikoni VIDEON/ Rama e pranon se stadiumit i është vjedhur një anë

Shikoni VIDEON/ Rama e pranon se stadiumit i është vjedhur një anë

13:54, 06/11/2019

Ajo që do të ishte tribuna e “Arenës Kombëtare” do të jetë pjesë e hotel “Mariot”, pra e kullës së shumëpërfolur ku edhe me perzgjedhjen e pllakave të brendshme merret vetë Rama.

Vetëm 1000 vende në mes dhe restoranti janë pjesë e stadiumit nga ana e tribunës qëndrore.

Pjesa nga kulla e më pas edhe nga ana e “Sheraton” e tribunës janë në funksion të kullës që po bëhet hotel.

Edhe vetë Rama ka postuar një video sot ku pasqyron tre anët e stadiumit duke mos e kthyer kameran e celularit për asnjë moment nga ana e tribunës kaq shumë e komentuar për masakrën që i është bërë asaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ertv-leshi07/11/2019 11:40

Stadium leshi me fushe regbie! Dhe keta e quajne "veper arti"!!! Kjo eshte nje vjedhje e paster e prones publike. Shqiptaret duhet ta kishin bojkotuar, por nuk ndodh! Kjo eshte kur ke popull dele.

Shto koment

Denonco