Opposition chief Basha comments Mayor Kajmaku’s dismissal: Crime is Edi Rama’s real face

Opposition chief Basha comments Mayor Kajmaku’s dismissal: Crime is Edi Rama’s real face

12:57, 01/11/2019

Opposition chief Lulzim Basha has commented the dismissal of Vora’s Mayor Agim Kajmaku, after a long political battle of the Democratic Party which revealed that Kajmaku had been arrested in Greece under the alias Jorgo Toto over use and distribution of fake banknotes.

Basha said the decision of the Central Electoral Commission (KQZ) showed that crime is Edi Rama’s real face.

“Agim Kajmaku is Edi Rama’s face, the latest indication of who he governs with, a humiliation for the Socialist Party that cannot nominate non-incriminated candidates but chooses to humiliate Albanians that excel everywhere but in their own country”, Basha said.

The Democrat chairman added this is not a coincidence but a deliberate scheme by Rama to govern with crime.

“The only solution is to return the governance to the citizens with early elections under a caretaker cabinet that will guarantee the vote”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

qytetare01/11/2019 15:29

. Shume e sakte ajo qe shkruan z. I deleguar,mos u perpiqni te na bindni me kot qe rama eshte e keqja dhe fytyra e krimit. kete e dime,dhe jo vetem ne qe jetojme dite te veshtira ketu,por shqiptaret kudo ku ndodhen ne bote.ajo qe nuk kuptojme dhe qe vertet nuk e dime, eshte se cfare ben akoma z. Basha ne krye te Partise me shpresedhenese per jeten e cdo shqiptari....,me cfare te drejte ka lene ne mes te rruges ata qe shpresonin dhe e shihnin si shpetimtar....Ne qofte se sot z. Basha nuk eshte i zoti te kryesoje nje revolte mbare popullore, pa asnje problem te hape krahun dhe dikush tjeter...me force te madhe shpirti dhe revolte te na prije drejt zyrave per te nxjerre mafjen qeveritare jashte....

i deleguari01/11/2019 13:57

Perzjerja e lesh-analisteve me shkerdhate-analistet ka sjelle coroditje te OPINIONIT shqipetar,ne ate mase, sa Edvin Kristaq Kobures i kane siguruar rilindjen kriminale ne cdo hallke te shoqerise shqipetare. Te gjithe keto monstra te "analizes" shperndane idete e tyre te pjerdhura,6 vjet me pare, se Edvin Mafija do te ishte shpetimi i Shqiperise. Te tere keto hale,sot po e shajne sipas kufijve te " edukates "perkatese,por asnjeri prej tyre nuk ka kerkuar ndjese per kete dem te pa llogaritshem qe i sollen Shqiperise ,duke filluar me krye qelbesiren Mut Nano-psikopati,e me rradhe Lorenc Vangjel-fallxhorja,Fatos Lubonj-llapallapa, Artur Zhej-qefprishuri,Andi Bushat-Berisha,Prec Zogaj-lavjersi,Ylli Rakip-pallati,pa harruar Blendi marifetciun e temave,Arjan Vasjar-mendimtari! Sot shansi i tyre eshte perseri,qe ne vend se te presin shperblim nga Lulzim Basha kur pushteti t'i mbetet PD ne dore,ta thone qe sot se AI,LUL OLANDEZI, NUK BEN PER KETE PUNE dhe te mos presin te shprehin kritika kur shperblimi i imagjinuar nuk do te perputhet me "kockat" e ofruara! Bejeni ket sherbim ,se ja keni borxh ketij populli qe bashke me Edvinin e cuat ne zgrip,mos u shtremberoni ne karriket e studjove televizive duke marre poza por thojeni cope :"LULZIM BASHA NUK VLEN PER TE QENE K/MINISTER" Kjo nuk eshte sharje as ofendim,por kontribut per te ardhmen e Shqiperise!

Shto koment

Denonco