Basha says citizens are paying for the government’s failure: We can’t continue like this any longer

Basha says citizens are paying for the government’s failure: We can’t continue like this any longer

10:46, 30/10/2019

Democratic Party chairman Lulzim Basha said today the issue of the early parliamentary elections is not a question of thought by any of the parties but “a question of will”.

“The Democratic Party has presented a project to accelerate the first stage, the one of the electoral reform and then having as soon as possible the parliamentary elections”, Basha told media reporters.

“Albanians pay for the government’s failures to open the EU accession negotiations, that’s why it is the due time to take the right decisions and for the other party to understand that it cannot continue like this for a long time”.

“It is important to focus on why the law does not function and why Vora’s Mayor Kajmaku and Babani are still in office. These reveal there is no rule of law in Albania”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Profesori 30/10/2019 12:58

Zoti Basha , merr persiper seriozisht pergjegjesite qe te takojne ne postin qe mban, drejtoje popullin ( opozitar dhe te pavendosurit) ne protesta te panderprera deri ne rrezimin e kesaj neverie se me dialog per vullnet te dyanshem per zgjidhje te krizes nuk merr vesh Edvin Llahtaria. Nese nuk je ne gjendje te drejtosh protesta te vazhdueshme per rrezimin e regjimit neokomunist per arsye qe ti i di , jep doreheqjen menjehere spese je dhe ti pjese e problemit, jp zgjidhje e tij dhe rikthim i shpreses per mbare kombin. Mos harro se per nje dhi ne Velabisht nuk mbetet Berati PA dhalle.

Shqiptari30/10/2019 11:47

Z. Basha! He pra, si vazhdohet, si rrezohet regjimi kriminal i Rilindjes? Na e thuaj konkretisht si rrezohet, si zbythet Rama?. Me fb, me intervista, me deklarata boshe, mbledhje dhe takime me te huajt? A e shikon, a e kupton qe ai nuk e rruan per asgje, nga askush, per askend ne bote??!!! Na the qe shtatori do te jete fundi i tij dhe i sundimit te Rilindjes! Iku edhe tetori! A ke ndonje plan konkret kombetar te aksionit apo revolucionit opozitar per rrezimin e regjimit te Rames, apo po pret qe ta detyrojne e ta rrezojne amerikanet me gjermanet, e ta kesh pushtetin gati, si thone popullorçe, ta gjesh te qeruar e te rruar, te zhveshur dhe te shtrire ne krevat. Te mbetet vetem t'ia hipesh pushtetit. Sa do te presim? Apo do te presim si ujku plak e i dobet poshte boleve te demit, qe te presim sa t'i keputen e te bien vete me goje!!!!

Shto koment

Denonco