An art collectionist says Rama has been sentenced twice in France over icons smuggling

An art collectionist says Rama has been sentenced twice in France over icons smuggling

15:40, 29/10/2019

Former Albanian Premier Sali Berisha has published a video testimony today where an art collectionist accused Premier Edi Rama as an art smuggler.

Gjergji Thimo, a collectionist of paintings has just been released from prison where he served a sentence over icons smuggling, blamed Rama for his imprisonment. Thimo also added that Rama has been an icon smuggler when he was an immigrant in France. He said Rama has been sentenced to prison twice in France over icons trafficking.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Sali Maloku19/12/2019 12:29

Në Francë nuk të japin këtë dekoratë po të kesh qenë në burg https://al.ambafrance.org/Edi-Rama-devient-Commandeur-de-la-Legion-d-Honneur

Arber29/10/2019 17:11

Si Edi Rama, si Lleshi, jane rekomandime te Kadarese. Per fat te keq,shkrimtari im i dashur qe ka nje seksion me libra ne biblioteken time, ka rekomadu Nanos kur ishte kryeminister qe e keni lene djalin e Kristaqit poshte urave, dhe vite me vone, rekomandoi Lleshin per president. Eshte e kuptueshme pse Kadare nuk prononcohet publikisht per situaten katastrofike te kelyshit te tij Edvin Kristaq Rama.

korcari29/10/2019 16:47

ky skizofren ndaluar nje ore e me pare,vdekie kopmunizmit rofte demokracia

Greg andoni29/10/2019 16:23

Po çe ka edi rama ministrin leshi. I jep nje çek e nuk deklaron asgje dhe pas shperthen demokracia e rilindjes socialiste me mediokrit e tyre qe na bien neve per pjese ti durojme e ti llastojme, se per ne num ka ndonjehere drejtesi reale, thjeshte filma hollywoodian.

Greg andoni29/10/2019 16:22

Po çe ka edi rama ministrin leshi. I jep nje çek e nuk deklaron asgje dhe pas shperthen demokracia e rilindjes socialiste me mediokrit e tyre qe u pelqejne aq shume evropianeve saqe nuk i ndahen dot se mbrojturi.

Arberi29/10/2019 15:45

Ky muhabet kuptohet qe ka pas nje siklet qe e ka ndryshuar emrin nga Edvin ne Edi. Per cfare arsye e nderron emrin njeriu, per tju shmang drejtesise.

Shto koment

Denonco