Abuzo, vrit, skllavëro dhe ...Rama e licenson sërish firmën ku u vra Ardit Gjoklaj!

Abuzo, vrit, skllavëro dhe ...Rama e licenson sërish firmën ku u vra Ardit Gjoklaj!

13:11, 21/10/2019

“Licensohet pĂ«rsĂ«ri nga qeveria Rama, kompania qĂ« menaxhonte landfillin e SharrĂ«s me bekimin e Veliaj dhe ku u vra Ardit Gjoklaj dhe skllavĂ«roheshin punĂ«torĂ«t e kompanisĂ«!” KĂ«tĂ« denoncim tĂ« fortĂ« ka bĂ«rĂ« sot, zĂ«dhĂ«nĂ«sja e PD, Ina Zhupa, nĂ« rrjetet sociale, tĂ« provuar me dokumenta:  “Sa mĂ« shumĂ« tĂ« abuzosh, tĂ« vrasĂ«sh, tĂ« skllavĂ«rosh njerĂ«zit aq mĂ« tĂ« lehtĂ« e ke tĂ« bĂ«sh biznes me rilindjen”, shprehet ajo.

“NĂ« muajin prill 2019 , Ministria e Mjedisit dhe Turizimit e drejtuar nga Blendi Klosi , nĂ«pĂ«rmjet AgjencisĂ« KombĂ«tare tĂ« Mjedisit kanĂ« licensuar kompaninĂ« “Alb Tech Plast” sh.p.k me pronar z. Edurim Teqja pĂ«r tĂ« vazhduar nĂ« Elbasan ushtrimin e aktivitetit nĂ« fushĂ«n e mbetjeve plastike dhe llojeve tĂ« tyre – vĂ«ren zĂ«dhĂ«nĂ«sja e PD.

“ Alb Tech Plast sh.p.k” Ă«shtĂ« kompania “3R sh.p.k” e cila ka kryer ndryshim emri me 17 maj 2018 dhe zotĂ«rohet nga z. Edurim Teqja.

Në vitin 2016 kjo kompani u kontraktua nga Veliaj, Bashkia Tiranë për kryer diferencimin e mbetjeve në Landfillin e Sharrës jashtë cdo kushti dhe parametri teknik .

NĂ« investigimet e medias doli qartĂ« qĂ« nĂ« landfill shfrytĂ«zoheshin shumĂ« persona, burra , gra dhe femijĂ« jashtĂ« kushteve tĂ« sigurusĂ« nĂ« punĂ« , pa sigurime shoqerore. Po ashtu ngjarja mĂ« e rĂ«ndĂ« ndodhi 7 gusht 2016: Ardit Gjoklaj u vra nĂ« ambjentet e landfillit nga ekskavatori i kompanisĂ« “3R” sh.p.k..Shteti jo vetĂ«m qĂ« nuk ndĂ«rmori masa pĂ«r shkeljet e evidentuara por sot e ka licensuar pĂ«rsĂ«ri nĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n fushĂ« veprimatarie.

Sa më shumë të abuzosh, të vrasësh, të skllavërosh njerëzit aq më të lehtë e ke të bësh biznes me Rilindjen. Ky është modeli i biznesit që promovojnë, ndërsa biznesi i ndershëm po mbyllet çdo ditë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz21/10/2019 14:01

Lali Dhjeri pedofili, vrases me pagese qe paguhet nga taksat e qytetareve te Tiranes! Lali Dhjeri te QR!

Shto koment

Denonco