Braktisja e Alvinit në Siri, dorëheqje nga ambasadori Genti Gazheli?

Braktisja e Alvinit në Siri, dorëheqje nga ambasadori Genti Gazheli?

14:28, 20/10/2019

Çështja e mos shpëtimit të fëmijës shqiptar Alvin Berisha i cili ndodhet në Siri, kthehet në një skandal politik.

Duket se aksioni i nisur nga ambasadori shqiptar në Turqi Genti Gazheli është ndërprerë në mes nga autoritetet e qeverisë shqiptare.

Publikimi i rastit në SYRI TV dhe SYRI.net dhe më pas edhe nga emisioni italian ‘Le Iene’ ka sjellë reagime të mëdha, se si qeveria shqiptare e Edi Ramës po braktis fëmijën në Siri.

Këto reagime janë ndjerë edhe në qeveri dhe sidomos më shumë i ka ndjerë ambasadori shqiptarë në Turqi, Genti Gazheli.

Burimet e SYRI.net kanë bërë të ditur se Gazheli prej 3 ditësh i ka paraqitur dorëheqjen ministrit të Jashtëm, Edi Rama... Ky i fundit ende nuk ia ka dhënë miratimin e dorëheqjes, pasi i frikësohet faktit se do të mbajë përgjegjësi direkte për mos shpëtimin e fëmijës shqiptar, Alvin Berisha.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

emigranti20/10/2019 16:07

Shtet koti.

Daj Jaku20/10/2019 15:51

Ky skandal kalon përtej dimensioneve njerëzore, çdo qeveri në Glob do të ishte thërmuar nga ky akt. Gaxhel gaxhiu nuk mund të çfajësohet me dorëheqje. Bijtë e botës shkojnë midis luftës për të shpëtuar fëmijën shqiptar. Biri i Shqipes (më falni o Zot, biri i korbit, biri i kurvës) nuk begenis me bo një shkresë sepse ka terror se mos shqetësohet i çmenduri i madh dhe këlyshi i tij serb (kosovar), madje mbyll edhe telefonin, duke braktis fëmijën në mesin e luftës. Dënimi me vdekje me hu në bythë është pak për këto bisha.

vera20/10/2019 14:47

3(tre)dite: 1.ambasadorit,Rama i ze rrugen! 2.femijen,Rama e len vetem!!

Shto koment

Denonco