‘Në Shqipëri nuk ka më burra, i puth dorën zonjës që i tha Borchardt ‘të të vijë turp’

‘Në Shqipëri nuk ka më burra, i puth dorën zonjës që i tha Borchardt ‘të të vijë turp’

18:03, 19/10/2019

Politikani i njohur Neritan Ceka, duke komentuar nga studio e Fax News vendimin e BE-së për mosçeljen e negociatave, solli në vëmendje solli edhe gjestin e ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt për të cilin tha se ishte rrugaccëror dhe i puthte dorën asaj zonjës që iu drejtua me fjalët “Turp të kesh”

“Kemi një popull që nuk reagon me atë që ndodh, indiferencë totale dhe këtë e treguan edhe në zgjedhjet e kaluara pavarësisht se në zgjedhjet e kaluara pati shumë nga ata që nuk morën pjesë në votime por kjo nuk ishte mjaftueshëm. Ajo që i tha “turp të të vijë këtij palo ambasadori që bëri një gjest rrugaccëror, e kam thënë edhe më parë që i puth dorën asaj zonje. Dikush më pyeti nga e din që është grua, i thashë e di sepse këtu në Shqipëri unë e di gjithashtu se nuk ka burra që e bëjnë atë gjë”, tha Ceka në Fax News.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

N.19/10/2019 19:14

Burra si ty kanë mbet këtu o Neritan! Pasi burrat baballarë e hallexhinj janë në arat e grekut dhe italianit! Ajo nënë është në luftë direkte me Mafian që ti dhe shokët e tu instaluat edhe me mdihmën e ndërkombëtarëve si Borchhardt.

Shqiptari19/10/2019 18:41

I nderuar z. Ceka! Sot dhjaksi, frikacaku, burracaku dhe lyrashi Edvin Rama po ben ligjin, po i shtyp te gjithe, po i tall te gjithe, po i perqesh te gjithe! Ai po i punon qindin ketij populli, ketyre tropojaneve, "malokeve" dhe "horrave" te PD, nuk po u ndihet zeri!!!! Me kete ritem Edvini po ia kalon edhe Enver Hoxhes, qe vinte ne Malesine e Dukagjinit, te Mirdites, Tropojes dhe Pukes dhe tallte bythen me malesoret pasi i shpartalloi dhe ua shkaterroi besimin dhe kishat!!! Edvini po deshton ne te gjitha drejtimet dhe nuk luan nga pushteti!!! Ai po tallet me te gjithe duke e shnderruar cdo humbje ne fitore, duke na marre te gjitheve per budallenj, per pula, dele, lepuj, frikacake dhe burracake, qe qurravitemi neper portale, foltore, studio televizive dhe nuk i trembet syri per asgje! Shajeni dhe talluni ju doktor me ate nga mengjesi ne darke, por ai nuk zbret nga pushteti po nuk e rrezove, po nuk e tmerrove dhe po nuk e debove me dhune!!!! Edvini per 44 vjet nuk luan nga pushteti me protesta paqesore!!! Mos e harroni kete! Sot ne Shqiperi, ne saje te Mogherineve, Hahne-ve, Junker-ve, Sorosit, Kmut-eve, Bochade-ve, Soreca-ve, kemi ne pushtet Musolinin, Hitlerin, Al Assadin, Kim Jong Un, Maduron dhe ndyresiren e Evropes!!!! Mendoni, se si do ta rrezojme kete diktator te droguar kaq te rrezikshem per Shqiperine!!!!

Mehmet19/10/2019 18:33

Ik o Neritan Ceka ,spihun I Ramiz Slide qenke burre ti po ti cfar po ben ndaj ketij Ambasadori rrugac cfar I thua atij drejteperdrejte .Ne shqiperi Ka pasur dhe Ka burra qe ja rrasin tjetrit kur e meriton. Ti ke qene minister rendi ne 1997 komunistat te zgjodhen ti je njeri me shum fytyra dhe I pabese.Shum ke hanger dhe ti prej taksave te ketij populli qe ti thua nuk Ka burra ??Kur qenke bere kaq trim ti .

Shto koment

Denonco