Berisha 'skanon' dy kryeministrat/ 'Disa dallime midis Zaevit dhe Edvin Mafisë'

Berisha 'skanon' dy kryeministrat/ 'Disa dallime midis Zaevit dhe Edvin Mafisë'

16:36, 19/10/2019

Pas vendimit të kryeministrit maqedonas për të dhënë dorëheqjen një ditë pas dështimit me hapjen e negociatave dhe pas kryeministrit shqiptar Edi Rama i cili dështimin e qeverisë së tij ia faturon vendeve anëtare të BE, ish kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në Facebook, bën krahasimin mes të dyve.

Sipas Berishës,  ‘Zaev nuk mund të festojë sepse nuk ka Surrel, as dhe pallat në paje, as Xibrakë apo vëllaçko Olsi dhe aq më tepër nuk është një narkoshtet, ai nuk ka ERTV as dhe Karlo Malavitë apo Arben Malavitë, ndaj Zoranit i duhet: marrsh dhe në zgjedhje’.

Postimi i plotë i ish kryeministrit Berisha:

Disa dallime midis Zaevit dhe Edvin Mafise!

Miq, Zoran Zaev, kryeministri i Maqedonise se Veriut vendosi te shkoje ne zgjedhje kurse Edvin Mafia po përgatit festen e fitores ne Bruksel.

Pse Zaev shkon ne zgjedhje dhe Edvini pergatit festen?

Zaev shkon ne zgjedhje sepse: Maqedonia e Veriut u kendershtua vetem nga nje vend i BE kurse Shqiperia u kundershtua nga kater vende. Prandaj Edvini ndjehet i privilegjuar dhe do festoje.

Zaev nuk mund te festoje sepse nuk ka Surrel as dhe pallat ne paje, as Xibrake apo vellaçko Olsi dhe aq me teper nuk eshte nje narkoshtet, ai nuk ka ERTV as dhe Karlo Malavite apo Arben Malavite ndaj Zoranit i duhet: marrsh dhe ne zgjedhje.
Kurse Rama ka saraje ne Surrel, ka pallat pa asnje fature, ka Xibraken dhe vella Olsin dhe fabriken mielli i Partise, ka ERTV, Karlo e Arben Malavite, ehu sa shume madje edhe ABi dhe Ki Bi etj etj, ndaj dhe zgjedhjet jane haram dhe duhet te festoje dhe vetem te festoje!

Zaev nuk mund te festoje sepse nuk ka narkoshtet, nuk eshte qender boterore e organizatave kriminale te rajonit, Europes, Amerikes, Azise, Lindjes se Mesme si Edvini, nuk ka kellqe si homologu i tij per te qene lider global i droges. Zgjedhje dhe vetem zgjedhje duhet te beje ai.
Ndersa Rama ka meriten historike se ka ndertuar narkoshtetin e vetem ne Europe dhe vet si asnje tjeter eshte lider global madje njekohesisht i Kokaines, Heroines dhe Hashashit.

Keshtu qe ai ka te drejte te oranizoje festen me madheshtore te kurorezimit te tij ‘Mbret i Droges’.

Zaev duhet te shkoje ne zgjedhje se ai nderton autostrada me 3-4 milione euro km, atij nuk ja mban te ndertoje si Edvini zgjerim autostradash me 24 milione km.

Ndaj miq, zgjedhjet qe per Zaev jane pergjegjshmeri, ndershmeri dhe shtetari, per Edvinin jane thjeshte humbje kohe, marrezi ndaj dhe po pregatit festen e kulmit te tij historik dhe me te ftuar historik! sb

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari19/10/2019 18:39

I nderuar Doktor! Kur ishe ti ne pushtet, social-komunistet gerthisnin dhe bertisnin per tropojanet apo "maloket" e tu trima, te forte, qe te zberthenin brinjet, qe te shtypnin koken per Sali Berishen. Tropojanet dhe "maloket" e Saliut ishin nje kala e forte per pushtetin. Ku jane sot? Ku jane trimat e PD? Sot dhjaksi, frikacaku, burracaku dhe lyrashi Edvin Rama po ben ligjin, po i shtyp te gjithe, po i tall te gjithe, po i perqesh te gjithe! Ai po i punon qindin ketij populli, ketyre tropojaneve, "malokeve" dhe "horrave" te PD, nuk po u ndihet zeri!!!! Me kete ritem Edvini po ia kalon edhe Enver Hoxhes, qe vinte ne Malesine e Dukagjinit, te Mirdites, Tropojes dhe Pukes dhe tallte bythen me malesoret pasi i shpartalloi dhe ua shkaterroi besimin dhe kishat!!! Edvini po deshton ne te gjitha drejtimet dhe nuk luan nga pushteti!!! Ai po tallet me te gjithe duke e shnderruar cdo humbje ne fitore, duke na marre te gjitheve per budallenj, per pula, dele, lepuj, frikacake dhe burracake, qe qurravitemi neper portale, foltore, studio televizive dhe nuk i trembet syri per asgje! Shajeni dhe talluni ju doktor me ate nga mengjesi ne darke, por ai nuk zbret nga pushteti po nuk e rrezove, po nuk e tmerrove dhe po nuk e debove me dhune!!!! Edvini per 44 vjet nuk luan nga pushteti me protesta paqesore!!! Mos e harroni kete! Sot ne Shqiperi, ne saje te Mogherineve, Hahne-ve, Junker-ve, Sorosit, Kmut-eve, Bochade-ve, Soreca-ve, kemi ne pushtet Musolinin, Hitlerin, Al Assadin, Kim Jong Un, Maduron dhe ndyresiren e Evropes!!!! Mendoni, se si do ta rrezojme kete diktator te droguar kaq te rrezikshem per Shqiperine!!!!

Shto koment

Denonco