Deputy PM Braçe attacks EU countries: Fascists and extremists

Deputy PM Braçe attacks EU countries: Fascists and extremists

17:22, 18/10/2019
A+ Aa A-

Albanian Deputy Premier Erion Braçe attacked the EU member countries that decided against the opening of accession negotiation with Albania, calling them fascists and extremists.

The government’s number two blamed the EU countries, saying Albanians have been the preferred prey of those that have shared peoples by size, race, color, and faith.

“Fascism existed then and continues to appear today in different shapes. Albanians have been the preferred prey of those that have shared peoples by size, race, color, and faith. It was like this then and still is today”, Braçe said in Lushnja today, adding that Albanians will continue in the path towards EU and West.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku18/10/2019 22:08

Ata nuk janë fashistë, jo jo, ndërsa juve jeni më keq se komunistë, jeni këlysha komunistësh, që ëndërroni të ringjallni kriminalitetin e xhaketave dhe shalleve të kuq të baba-llarëve tuaj kriminelë në luftë e në mbas luftë. Parlamenti Europian jo më herët se para pak ditësh votoi barazimin e krimeve të komunizmit dhe të nazizmit në të njejtin plan. A nuk e kuptoni se nuk lahet turini i derrave komunistë duke akuzuar si fashistë shtetet kampione të demokracisë në Glob, Francën, Hollandën, Danimarkën... dhe nga kush se, nga i biri i vrasësit të poetit, nga katunaruci i Skraparit, bir krimineli i sigurimit të ver dullës. O pleh bagëtish, një metër e një loqe i gjatë, hiqe atë shall gjaku se të rrin si fustan, të mbulon deri tek bythët. A nuk e kupton që të merr pranë për ti bërë kontrast naltgjatësisë së tij që ti mezi i arrin deri tek ..... Merrni bishtukun në shalë dhe zhdukuni nga jeta e këtij populli të masakruar prej skotës tuaj që kur braktisët stallat për të "udhëhequr" shtetin e deri më sot. Ju doli boja dhe antiruxhoja. Hyyyaaaa derra (derrkuc).

Gramoz18/10/2019 20:13

Me ça e ke luftu façizmin ti o hajdut xhepash, me byçen tende prej lepurushi?! Mos e hap buçen me fol, o bythqim i vogel sa nji teke raki!

Shqiptar18/10/2019 19:31

O klysh kurve shporru te q... ropt po te flas me gjuhen tende te q... karakterin

Tani18/10/2019 18:52

Gopi sateme miu i Hales.

Ani18/10/2019 18:49

Do e kuptosh mire kete pune shoku erjon ne burrg ,kur te shikojme dashamires TOLLUMAS.Mer sapun me vete te te rreshqasin kollaj..Paste dhembesh dhe furçe dhembesh mos merr me vete .Gojoret qe do besh do ta shmangin kete domosdoshmeri.PeshendetjecERJON,ndonje çike pregatitje Golo pervoje duhet te kesh bere.Ne burg do vije te vizitoje,sapunin do e kem me vete..Mezi po te presim mor bu r r r r .

Londra18/10/2019 17:59

Shko ha ndonje pjate pilaf ti xhepist komunist qe te rritesh akoma se na hape barkun!

LABI 18/10/2019 17:32

Ç èsht ky Mut vobani

LABI 18/10/2019 17:31

Ç èsht ky Mut vobani

Shto koment

Denonco