'Një b.q... më pak'/ Gazetari 'zbardh' debatin brenda PS pas dorëheqjes së Ramës

'Një b.q... më pak'/ Gazetari 'zbardh' debatin brenda PS pas dorëheqjes së Ramës

16:45, 18/10/2019

A do të japë dorëheqjen Edi Rama pas dështimit për hapjen e negociatave?

Gazetari Agim Xhafka, i cili njihet për qëndrimet e tij ironike dhe thumbuese, “zbardh” debatin brenda Rilindjes dhe Grupit Parlamentar të PS.

Postimi i plotë i Agim Xhafkës:

Nëse Rama dorëhiqet sot e dini ç’ndodh nesër?

Majko:-Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet.

Braçe:-Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë. Se s’ia kishte haberin.

Shalsi:-Nuk vodhi me lezet siç premtuam.

Spiropali:-Skënderbeut ky t’i hajë kakën. As kalit nuk iu afrua.

Ulsiu:-Për pak morëm me qafë dhe Metën.

Ulqini:-Nuk më la të flisja njëherë pa do ia qr.

Ruçi:-Më vuri kryetar parlamenti pa m? pyetur. Arrogant dhe i trashë.

Xhaçka:-Shyqyr që u prishën radarët se çdo dy minuta fiki,fiki më thosh.

Xhafaj:-Aq drogë sa kishte Surrelit nuk kishte as Durrësi dhe as Vlora së bashku.

Tualeti:-Më detyroi 6 vjet që në 5 fjalë të thoja 6 gënjeshtra.

Gjiknuri:-Burrë legen,vetë na thosh vidhni vota,pastaj na inçizonte dhe ia çonte kasetat prokurorisë.

Fino:-M’u fry barku nga mashtrimet e tij.

Veliaj:-Na e mbushi Tiranën me kulla. Ec e prishi tani.

Lleshi:-Hidhu gaz helmues fëmijëve,më urdhëronte.

Balluku:-Shyqyr që theu qafën se në burg do përfundonim si parti.

Lame:-Donte të merrte edhe tapitë e tokave të Strugës. Budalla i lindur.

Top-Channel:-U dorëhoq kryeministri më i paaftë dhe mashtruesi më i madh.

Klan:-Nga tani Shqipëria merr frymë lirisht.

Lorenci:-Një bq më pak.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vera21/10/2019 01:08

Perle,si gjithmone humirri yt godet ne thellesi!

Lazarati18/10/2019 19:32

Je i madh! Do kishin thene dhe me teper por ju e keni ruajtur etiken...komunistet jane specje te papercaktuar??????????????????????????????????????????

Shto koment

Denonco