Burri i zv/ministres së Ramës: Na plasi k... për negociatat

Burri i zv/ministres së Ramës: Na plasi k... për negociatat

11:39, 18/10/2019

Teksa sot vuloset ajo që po artikulohej prej kohësh, se Shqipërisë nuk do ti hapen negociatat me BE-në, në rrjet ka shpërthyer debati lidhur me atë që do të ndodhë pas këtij lajmi.

Nëse vetë kryeministri Edi Rama e sheh këtë si një problem të lidhur ngushtësisht me Francën dhe vendet e tjera hezituese, drejtorët e tij shkojnë edhe më tej, atyre nuk iu ‘’plas k*ri” fare për këtë proces.

Ky është rasti i Aurel Vodës, burrit të zv.ministres së brendshme Rovena Voda, i cili ka lëshuar në koment në rrjetet sociale, ku tregon se nuk është fare i interesuar që të dijë lidhur me negociatat.

Veç të tjerash Aurel Voda mban postin e Fondit të Detyrueshëm Shëndetësor, një institucion ky mjaft i rëndësishëm, ku lëvrohen miliona lekë. Shpresojmë që Vodës të mos i plasë edhe për këto të fundit…

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vjollca21/10/2019 01:12

Edhe pamja note tregin sa e trashe je,Po burrin e paske Jo vetem te trashe Po edhe budalla!

Joti21/10/2019 00:40

Komenti yt "shqiptari" eshte nje analize e detajuar dhe e vertete reale!

Vera21/10/2019 00:37

Te thuash,zhgenjimi eshte budallallek se njeriu nuk zhgenjehet 6 vjet me rradhe,por te vazhdosh te heshtesh edhe kur zhgenjimi ka dale sheshit Jo budallallek por kaluar budallallekut po na bejne keta qelbesira! Perpara o popull ti zhdukim nga faqja e dheut me soj,sorollop e c,ju vene pas ketyre qelbesirave sa s,eshte vone! E theme shqip,gomarin e nxjerr nga balta I Zoti!

Miu te kiu20/10/2019 10:15

Ti me kurven tate vazhdo e vidh.

Gramoz18/10/2019 14:52

Po si ka mundesi qe ju pergjigjen kaq mbeturina thirrjes se Mut Nanos, te bashkohen te gjith qelbesirat per te rrezuar Berishen?! Kaq shum rrugaçe e ordinere ne nje parti politike si ridhjerja, nuk i kishim pa kurre! Keta duhen zhduk nje sahat e me pare, me fare e me fis!

Landi18/10/2019 13:44

kta rilindasit mendjen vec ke toci mer... shume bythk... na dolen, i dinim me pak

Ridhjeresi18/10/2019 13:20

Do ta shijosh shume shpejt ne vesh, or kokerr kurve!

t18/10/2019 12:10

Te plaste ty ishalla k... qe sat shoqje tja bejne te tjeret

Shqiptari18/10/2019 12:06

Po normale fare! Pse cfare prisnit ju nga kriminelet enveriste? Keta lloj monstrash te qelbura jane ata qe njihen thjesht si burri apo partneri apo dashnori i filankes. Keta jane prapavija kriminale e pushtetit bolshevik te Rilindjes se qelbesirave! Keta jane ata qe shesin grate tek pushteti, dhe perfitojne miliona nga bythet, cicat, gojet dhe gopet e grave te tyre "pushtetare". Keta jane fytyra e vertete e Rilindjes sorosiane! Ne fjalorin imoral e sorosianeve keto jane shprehje shume normale per moralin e tyre kafsheror. I degjuat besoj shprehjet e tyre te shfrenuara neper pergjimet qe publikoi BILD. Kete fjalor te qelbur perdorin ata, si femrat dhe meshkujt rilindas, kur jane larg kamerave dhe mikrofonave. Imagjinoni sot ne darke Kryerilindasin me brekushe dhe atlete, ne mbledhjen e kryesise se bandes Rilindja kur te shpertheje pasi te kete marre dozen e kokaines: "Mos e rruani k... o rilindas! Mos e rruani p... o rilindase! Mos e çani bythen fare nga Franca! Ne kete donim! Qellimi yne kjo JO e prere e Petite Macron ishte, dhe u arrit me sukses. Kjo ishte detyra jone dhe e kryem me shume sukses! Merci Petite Mocron, se desh e hengrem nga frau Merkel, po te na hapeshin negociatat. Pas bythe do t'i kishim keta mutrit e BE, dhe nuk do vidhnim dot asnje cent. Pale te mendosh edhe SPAK apo BKH! Tmerr do te ishin per ne! Nga protestat paqesore te Lulit me Monen, mos e rruani k... dhe mos e çani bythen fare! Keshtu qe kemi kohe edhe 2 vjet qe t'i sistemojme e t'i fshehim mire ato qe kemi vjedhur e qe do te vjedhim. Pastaj secili te mendoje ku do t'ia mbathe me gjithe familje. Filloni mendoni qysh sot. Une me gjithe Taon, e arrita me sukses ta mbajme Shqiperine edhe kete here jashte BE! Shyqyr qe kemi kete popull kaq te mbaruar dhe trushpelare se ndryshe do te na kishin mbytur ne ujrat e qelbur te Lanes!!! Prandaj me uroni me gjithe zemer dhe ma shterngoni fort! Si une nuk do te gjeni kurre më!"

Shto koment

Denonco