Përçahet mazhoranca/ Ish-ministri voton kundër Edi Ramës

Përçahet mazhoranca/ Ish-ministri voton kundër Edi Ramës

19:05, 17/10/2019

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në seancën e sotme plenare projektligjin për Koorporatën e Investimeve me 77 vota pro, 19 kundër dhe 3 abstenim.

Por burime për Syri.net nga Kuvendi shprehen se një prej deputetëve që ka votuar kundër është edhe ish ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj.

Përveç dështimit të rradhës në hapjen e negociatave, kryeministri Rama duhet të merret edhe me Grupin e tij Parlamentar që mesa duket po i del jashtë kontrollit.

Çfarë është Korporata e Investimeve?

Kjo korporatë do të vjedhë pronat e ligjshme të shqiptarëve duke u marrë tokat apo edhe objektet e duke mos u dhënë asgjë në këmbim. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

a - zh20/10/2019 09:46

O shoku t ! Opozita ngriti me qindra mijëra shqiptarë në këmbë po Rama i mbështetur nga ca burokratë të KE, nuk e lëshoi karrigen. Opozita bëri ate që duhej bërë. Arriti që me demaskimin e kësaj qeverie, Bundestagu gjerman ti thotë Ramës, plotëso këto kushte ose largojhu nga qeverisja. Cilido që ka mënd në kokë e kupton se që të realizohen kushtet e Gjermanisë, duhet që Rama të japë dorheqjen pasi ai është problemi e jo opozita.

t17/10/2019 19:39

Pta pronat po na vidhen me ligj dhe opozita ne vend te ngrej popullin ne kembe,pret negaciatat.mjere ne qe presim nga kjo opozite

Shto koment

Denonco