Shameless declaration of the Socialist MP Balla: EU doesn’t open the talks because we overdid our homework

Shameless declaration of the Socialist MP Balla: EU doesn’t open the talks because we overdid our homework

13:17, 17/10/2019
A+ Aa A-

It has become clear by now the shamelessness of Premier Edi Rama and his Renaissance exponents knows no boundaries.

They reached the extreme today when the chairman of the Socialist Party parliamentary group, Taulant Balla, declared Albania was not given the opening of negotiations with EU because it has overdone its homework!

“What makes them say no to Albania doesn’t have to do with Albania at all; it’s not about what Albania has or has not done, because Albania has done more than it was requested a year ago and now we are in the conditions where 26 EU members think our country has done more than its homework”, Balla said shamelessly in the parliament today.

Let’s remember that even the biggest supporter of opening the negotiations with Albania, Germany, has set nine new conditions in addition to Balla’s overdone homework.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz17/10/2019 15:57

Kot nuk ja çove njiher motren tate ne krevat Macronit, thone se osht mjeshtre ne seks dhe gojore e papare, mbase ja mushte menien me na fut ne BE! Atehere po o katnar i Librazhdit, do thoshe me plot gojen se i ke tejkalu detyrat!

Trx17/10/2019 13:41

Po normale se kur replikon me Korab Liten ne kuvend prisni nga Balla te jete i sinqerte.

Arberi 17/10/2019 13:40

Ky katnari librazhdit flet per leket qe ka vjedh qe kemi bere me shume seç e kishim menduar. Vetem katunarja qe ka per grua ky e ka oren 30mije € ne dore leje prona te grabitura dhe pare kesh dhe prandaj qeshin se nuk i plas fare qe te hapen negociatat. Katunarja ketij koke cepit kur del jashte shtetit per Shopping mer dhe sherbetoren me vete qe ti mbaj çantat se i lodhet suma gjithe kakë.

Shqiptari17/10/2019 13:36

Ka te drejte Tualet Palla! Rilindja i ka bere kaq te keqia ketij populli, i ka bere kaq keq ekonomise dhe te ardhmes se vendit saqe i ka tejkaluar te gjitha pritshmerite dhe parashikimet e BE. Keta ndyresira rilindas sot jane me te fituar se çdo vit me pare, jane me te pasuruar se çdo vit me pare, jane me kriminele se çdo vit me pare, e çuan Shqiperine akoma me larg Evropes se çdo vit me pare. Kjo eshte fitorja e tyre. Edhe Enveri dhe enveristet cdo te keqe qe i benin njerezve dhe Shqiperise, çdo izolim qe i benin popullit nga bota e quanin fitorje dhe arritje te madhe! Keta plehra duhen zhdukur nje ore e me pare!

Shto koment

Denonco