Tallja me shqiptarët s’njeh kufij, Balla: Nuk na i hapin negociatat, se kemi tejkaluar detyrat!

Tallja me shqiptarët s’njeh kufij, Balla: Nuk na i hapin negociatat, se kemi tejkaluar detyrat!

13:17, 17/10/2019
A+ Aa A-

Tashmë është e qartë, pafytyrësia e Ramës dhe eksponentëve të Rilindjes së tij nuk njohin më limite.

Kulmi është arritur ditën e sotme nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se Shqipërisë nuk i hapen negociata sepse ka tejkaluar detyrat e shtëpisë!

‘Çfarë i shtyn ata ti thonë jo Shqipërisë nuk ka të bëjë fare me Shqipërinë, nuk është pjesë e çfarë ka bërë apo jo Shqipëria, se Shqipëria ka bërë më shumë se sa u tha një vit më parë dhe sot jemi në kushtet kur 26 vendet të BE mendojnë se vendi i ka tejkaluar detyrat e shtëpisë’, deklaroi pa pikë turpi Balla sot live nga parlamenti.

Kujtojmë se edhe lobuesja më e madhe e Shqipërisë për hapjen e negociatave, Gjermania e Merkel, ka vendosur 9 kushte të reja përveç detyrave ‘të tejkaluara’ të Ballës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz17/10/2019 15:57

Kot nuk ja çove njiher motren tate ne krevat Macronit, thone se osht mjeshtre ne seks dhe gojore e papare, mbase ja mushte menien me na fut ne BE! Atehere po o katnar i Librazhdit, do thoshe me plot gojen se i ke tejkalu detyrat!

Trx17/10/2019 13:41

Po normale se kur replikon me Korab Liten ne kuvend prisni nga Balla te jete i sinqerte.

Arberi 17/10/2019 13:40

Ky katnari librazhdit flet per leket qe ka vjedh qe kemi bere me shume seç e kishim menduar. Vetem katunarja qe ka per grua ky e ka oren 30mije € ne dore leje prona te grabitura dhe pare kesh dhe prandaj qeshin se nuk i plas fare qe te hapen negociatat. Katunarja ketij koke cepit kur del jashte shtetit per Shopping mer dhe sherbetoren me vete qe ti mbaj çantat se i lodhet suma gjithe kakë.

Shqiptari17/10/2019 13:36

Ka te drejte Tualet Palla! Rilindja i ka bere kaq te keqia ketij populli, i ka bere kaq keq ekonomise dhe te ardhmes se vendit saqe i ka tejkaluar te gjitha pritshmerite dhe parashikimet e BE. Keta ndyresira rilindas sot jane me te fituar se çdo vit me pare, jane me te pasuruar se çdo vit me pare, jane me kriminele se çdo vit me pare, e çuan Shqiperine akoma me larg Evropes se çdo vit me pare. Kjo eshte fitorja e tyre. Edhe Enveri dhe enveristet cdo te keqe qe i benin njerezve dhe Shqiperise, çdo izolim qe i benin popullit nga bota e quanin fitorje dhe arritje te madhe! Keta plehra duhen zhdukur nje ore e me pare!

Shto koment

Denonco