Princ Leka e Princeshë Elia me Presidentin në Monako, Meta: I lumtur ti kisha në delegacion

Princ Leka e Princeshë Elia me Presidentin në Monako, Meta: I lumtur ti kisha në delegacion

13:10, 17/10/2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi gjatë ditëve te fundit një vizitë zyrtare në Manko ku pati takime të rëndësishme.

Ai në një postim në fecebook duke folur për këtë vizite ka shprehur kënaqësinë që në delegacionin e tij ishin prezentë edhe, “dy përsonalitete të shquara dhe shumë të dashura, Princ Leka II dhe Princeshë Elia”.

Ja postimi i plotë i Metës

I lumtur të kisha në delegacion gjatë vizitës zyrtare në Principatën e Monakos edhe dy personalitete të shquara dhe shumë të dashura, Princ Leka II dhe Princeshë Elia.
Lidhjet tradicionale miqësore midis dy familjeve mbretërore mbeten një urë e rëndësishme në forcimin e marrëdhënieve midis dy vendeve tona!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco